Dla kogo laur czytelników Gazety Słupeckiej?

16 grudnia, 2016

Rozpoczynamy plebiscyt – SŁUPCZANIN ROKU 2016

Koniec roku to czas podsumowań. To także czas naszego tradycyjnego plebiscytu SŁUPCZANIN ROKU. W tym roku to już XXII edycja tego elitarnego plebiscytu. Przypomnijmy, że rok temu SŁUPCZANINEM ROKU została lekarz rodzinny ze słupeckiej przychodni HIPOKRATES Jolanta Włodarczyk. Wyróżnienia trafiły do Anny Kuchowicz z gimnazjalnego koła CARITAS i sołtys Wierzbna Natalii Kałużnej – Góreckiej. Każdą z naszych gal uświetnia koncert. W ubiegłym roku był to wzruszający koncert młodych artystów Darii Majewskiej i Kacpra Urbaniaka.

Kto do tej pory był laureatem naszego plebiscytu? Ludzie, którzy od 25 lat pojawiają się na naszych łamach. W wielu przypadkach bohaterami naszych tekstów są ludzie. Niby zwykli, a jednak nadzwyczajni. Ludzie z pasją, charakterem i pomysłem na życie. Dzięki zgłoszeniom mieszkańców miasta i gminy Słupca, naszych kochanych czytelników, wszyscy laureaci dotychczasowych XX plebiscytów na trwałe zapisali się w historii Gazety Słupeckiej i naszego miasta.
Wśród dotychczasowych laureatów, od 1995 r., są osoby z różnych środowisk, o różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym. Jednak w każdym z przypadków ich dotychczasowy dorobek dla miasta Słupcy i regionu może być przykładem dla wszystkich obywateli.

Ubiegłoroczną laureatką plebiscytu SŁUPCZANIN ROKU była pani doktor Jolanta Włodarczyk, która pracuje w Słupcy od niemal trzydziestu lat. Swoją pracę medyczną rozpoczęła w szpitalu na oddziale wewnętrznym, a teraz przyjmuje pacjentów w przychodni HIPOKRATES. Jak sama mówi lekarz rodzinny musi budzić nasze zaufanie. I nasza laureatka musi budzić takie zaufanie, skoro wdzięczni pacjenci mówią o niej: – Mimo, że codziennie przed jej gabinetem kłębi się tłum ludzi, to jednak dla każdego z nich ma dobrą radę. Dla każdego znajduje czas. Jej gabinet jest czynny jeszcze zanim na dobre otworzą się drzwi przychodni. Gdy skończą się godziny przyjęć, pani doktor Włodarczyk nadal przyjmuje tych, dla których zabrakło numerków w rejestracji. Sama Jolanta Włodarczyk o swoich pacjentach mówi: – Są to ludzie, którzy mi zaufali i muszę im w miarę możliwości i kompetencji pomagać. Cieszę się, że jest ich tak wielu, ale zdaję sobie sprawę, że czasami muszą oni przez to dłużej czekać na wizytę – mówiła po ubiegłorocznej gali. Pani doktor w wolnych chwilach, których jest naprawdę niewiele bardzo lubi czytać. Są to nie tylko książki specjalistyczne, ale trafia się czasami beletrystyka. Jolanta Włodarczyk prowadzi aktywny tryb życia, uczestniczy z zajęciach aerobiku i biega. A jak pani doktor przyjęła werdykt kapituły? – To dla mnie niesamowity zaszczyt. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym, że kapituła postanowiła mnie uhonorować tym wyjątkowym tytułem. Staram się jedynie należycie wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Pragnę również serdecznie podziękować moim pacjentom za nominację, za zaufanie, za miłe słowa – powiedziała zaraz po gali Słupczanka Roku 2015 Jolanta Włodarczyk
O plebiscycie i swoich wyróżnieniach dobrze mówiły także nominowane kandydatki. – Nominacja do tak zaszczytnego tytułu bardzo mnie zaskoczyła. Pragnę serdecznie podziękować osobom, które moją kandydaturę przedłożyły kapitule. Dzięki wyróżnieniu będę mogła skuteczniej realizować się w pracy z młodzieżą – mówiła Anna Kuchowicz z Caritasu w słupeckim gimnazjum. – Stanowisko przeze mnie piastowane zobowiązuje mnie do podejmowania coraz to nowych działań. Nominacja do tego tytułu to dla mnie ogromny zaszczyt, a dzięki niej wiem, że to co robię zyskuje uznanie nie tylko mojej rodziny – mówiła sołtys Wierzbna Natalia Kałużna – Górecka.

Cieszy nas, że władze miasta i powiatu zauważają naszych laureatów. Przyznawane przez samorządy wyróżnienia takie jak Herbowa Tarcza Słupcy, czy Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego są równie prestiżowe, ale jednak przyznawane przez radnych. Słupczanin Roku jednak wydaje się nam plebiscytem szczególnym, gdyż jest odzwierciedleniem aktualnych postaw i oczekiwań naszego społeczeństwa wobec tych, których uważamy za godnych naśladowania.

Zapraszamy więc do nadsyłania propozycji na SŁUPCZANINA ROKU 2016. W tym roku na kandydatury czekamy do 6 stycznia. Zgłoszenia można składać bezpośrednio w redakcji przy ulicy Traugutta 6, wysyłać na adres lub na skrzynkę mailową gazetaslupecka@gmail.com. Nowością będzie zgłaszanie kandydatur na naszym facebooku. Zapraszamy do zabawy. Osoby, które przyślą zgłoszenie z uzasadnieniem zostaną nagrodzone książkami ufundowanymi przez wydawnictwa Prószyński i s-ka oraz poznańskiego wydawnictwa CZWARTA STRONA.

Laureaci tytułu Słupczanin Roku
1995 – Laureat ks. Wojciech Kochański; wyróżnieni: śp. Józef January Jasiński, śp. Marian Jarecki
1996 – Laureat Kinga i Zygmunt Majewscy; wyróżnieni: Danuta Stefańska, Tadeusz Nowakowski, Andrzej Stencel
1997 – Laureat Maciej Nowacki; wyróżnieni: Jerzy Górski, Andrzej Kończak
1998 – Laureat Robert Michał Czerniak
1999 – Laureat Alina i Maria Główczyńskie; wyróżnieni: Irena Muszyńska
2000 – Laureat Anna Kazuś
2001 – Laureat ks. Dariusz Fabisiak
2002 – Laureat Krystyna Główczyńska
2003 – Laureat Tadeusz Pilarczyk; wyróżnieni Władysław Szymański, Maciej Fiszer
2004 – Laureat ks. Hieronim Szczepaniak; wyróżnieni Franciszek Szulczyński, Tadeusz Nowakowski
2005 – Laureat Łucja Lewicka
2006 – Laureat Jerzy Bania; wyróżnieni: Jan Jasiński, Marek Dąbrowski
2007 – Laureat Agata Gierłowska; wyróżnieni: Barbara Budner, Henryk Wolski
2008 – Laureat Beata Czerniak; wyróżnieni: Tadeusz Raczkowski, śp. Stanisław Garsztka
2009 – Laureat Katarzyna Suberska; wyróżnieni: Ryszard Pawłowski, Paweł Koniński
2010 – Laureat ks. Jan Kwiatkowski; wyróżnieni: Irena Wojciechowska, Jan Gorzkowski
2011 – Laureat Alina Nowacka; wyróżnieni: Agnieszka Szygenda, ks. Jacek Dziel, Sławomir Wojciechowski
2012 – Laureat Robert Nadgrodkiewicz (nominowani – Anna Kluczyńska, Jan Topolski, Eugeniusz Kierbedź, Mieczysław Śniegocki)
2013 – Laureat Jan Wolnicki (nominowani – Bogusława Kluczykowska, Marian Budner, Emilia Różańska)
2014 – Laureat Jacek Wałowski (nominowani – Andrzeja Madaj, Anna Czerniak, Leszek Wysokowski i Jan Bartoszczak)
2015 – Laureat Jolanta Włodarczyk (nominowani – Anna Kuchowicz, Natalia Kałużna – Górecka)

SŁUPCZANIN XX-LECIA – Alina i Maria Główczyńskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *