Dlaczego warto mieć DJ na weselu – zobacz plusy i minusy
Polskie wesele, aby było uznane za udane, musi spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, stoły powinny być suto zastawione wybornym jedzeniem, zaś po drugie goście powinni doskonale się bawić przy muzyce. Warto więc postawić na DJ-a, który z wyczuciem zabawi wszystkich gości weselnych. Dla tych, którzy nie do końca są przekonani o słuszności wyboru DJ-a, poniżej prezentujemy zalety oraz wady tego rozwiązania.
DJ czy zespół weselny?
Podczas organizacji swojego wymarzonego ślubu i wesela nowożeńcy stają przed jednym z najtrudniejszych dylematów- wybór pomiędzy zespołem weselnym a DJ-em. Podejmując ostateczną decyzję należy zawsze kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami. Warto również zwrócić uwagę na całościowy wygląd planowanego wydarzenia. Wiele par obawia się DJ-ów, kojarzonych z tanim i tandetnym zamiennikiem wieloosobowego zespołu, który najczęściej chałturzy po wioskowych festynach. Nic bardziej mylnego- nowoczesny DJ to profesjonalista, który stawia przede wszystkim na jakość. Jest kreatywny oraz pomysłowy, zaś w połączeniu ze swoją charyzmą potrafi zawsze pozytywnie zaskoczyć gości weselnych.
Odpowiedni Dj to gwarancja dobrej zabawy
„Huczna zabawa do białego rana to rodzima, polska tradycja. Aby jednak goście dotrwali do końca wesela nie powinni się nudzić przy stole. To na barkach nowożeńców spoczywa odpowiedzialność oraz obowiązek znalezienia najlepszego DJ-a, który zapewni udaną zabawkę przy odpowiedniej oprawie muzycznej i nie tylko” mówi nam dj Kuba Król.
Idealna muzyka to taka, która odpowiada zarówno Młodej Parze, jak i gościom, dlatego to od doświadczenia DJ-a zależy dobra zabawa na parkiecie. To właśnie ta osoba powinna wyczuć gust gości i ich muzyczne potrzeby. Wielką zaletą DJ-a jest fakt, że może on zagrać praktycznie wszystko o co poproszą go zebrani na weselu, w przeciwieństwie do zespołu, który gra tylko i wyłączenie wyuczone hity oraz szlagiery- zwłaszcza disco polo z lat 80-tych.
Cena zdecydowanie przemawia za wyborem DJ-a na ślub
DJ pracuje sam na siebie, dlatego jest korzystniejszy finansowo. DJ to osoba „All in one”, ponieważ do jego głównych obowiązków należy puszczanie muzyki, rozłożenie oraz obsługa sprzętu, prowadzenie wesela w roli wodzireja, a także organizacja zabaw oraz oczepin. W zespole funkcje te rozpisane są najczęściej na kilka osób, dlatego koszt DJ-a jest relatywnie niższy i waha się w przedziale od 100 do 200 zł/h pracy. Wysokość kwoty jaka młoda para wyda na DJ-a jest uzależniona od regionu oraz prestiżu gwiazdy wieczoru.
DJ to również niższa cena ze względu na dodatkowe koszty organizacyjne, które pary najczęściej pomijają. Należy pamiętać, że najmując zespół weselny, który gra w minimalnym pięcioosobowym składzie, należy również doliczyć tzw. talerzyk. DJ jest jeden, dlatego jego koszt jest analogicznie niższy. Wiąże się z tym również ciekawa przesłanka – DJ ze względów logistycznych (brak kierowcy), podczas wesela rzadko spożywa alkohol.
DJ weselny nie zabiera miejsca i robi zdecydowanie mniej przerw
Zarówno na scenie, jak i na sali, DJ weselny potrzebuje niewiele powierzchni do pracy. Jego sprzęt to mikser oraz kilka kolumn i oświetlenie. Dlatego w przypadku małych sal lub tych, na których jednocześnie znajdują się stoły, DJ będzie idealnym rozwiązaniem.
DJ weselny to również mniej przerw. Dzięki temu, że gra za niego maszyna, może zaoferować dużo więcej zabawy tanecznej niż tradycyjny zespół. Puszczanie muzyki z komputera daje możliwość wykonania jedynie kilku przerw, zaś dla tych najbardziej wytrwałych DJ może praktycznie w ogóle nie wyciszać muzyki.
Zalet DJ-a jest wiele, natomiast gwarancją dobrej zabawy jest wybór profesjonalnej osoby. Ostateczna decyzja powinna być przemyślana, zaś podczas jej podejmowania warto kierować się poleceniami od znajomych, bądź też opiniami w sieci. Ostateczna weryfikacja powinna odbyć się na żywo, podczas wstępnej rozmowy z DJ-em.