Do aresztu za śmiertelny wypadek

27 maja, 2010
Na miejscu zdarzenia zapalono znicze. Sprawcy wypadku grozi do 8 lat więzienia
Na miejscu zdarzenia zapalono znicze. Sprawcy wypadku grozi do 8 lat więzienia

Odpowie za śmierć dwóch osób?
Młody kierowca, który podejrzany jest o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Woli Koszuckiej 9 maja w późnych godzinach wieczornych, być może odpowie przed sądem za śmierć dwóch osób. Po przedstawieniu zarzutów przez prokuraturę Sąd Rejonowy w Słupcy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 9 maja po godzinie 22:00. Na skrzyżowaniu drogi gminnej z powiatową w miejscowości Wola Koszucka (gmina Lądek), kierujący samochodem marki toyota corolla 20-letni mieszkaniec Woli nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem VW Golf, którym kierowała Małgorzata R., 32-letnia mieszkanka Sługocina, wracająca z Punktu Poboru Opłat w Lądku gdzie skończyła swoją zmianę.

W wypadku śmierć na miejscu poniosła kierująca golfem, oraz pasażer toyoty, 17- letni Tadeusz B. mieszkający w Cieninie Zabornym. Ponadto w stanie ciężkim do słupeckiego szpitala przewieziona została 17-letnia pasażerka toyoty Iwona C., mieszkanka miejscowości Wilczna (gmina Słupca). Kierujący toyotą Robert D. w momencie zdarzenia był trzeźwy, doznał wstrząśnienia mózgu, urazu głowy, stłuczeń i zadrapań.

Kilka dni po zdarzeniu przebywał na oddziale chirurgicznym słupeckiego szpitala. Gdy jego stan zdrowia uległ poprawie został przewieziony do tymczasowej izby zatrzymań słupeckiej komendy policji. Po przesłuchaniach prokuratura postawiła mu zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego, którego następstwem była śmierć dwóch osób.

12 maja Sąd Rejonowy w Słupcy na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec Roberta D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, aby zagwarantować prawidłowy tok postępowania.

„Sąd zdecydował o zastosowaniu do czasu ostatecznej rozprawy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu z uwagi na wysoki stopień szkodliwości czynu – mężczyzna rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, następstwem czego była śmierć dwóch osób i ciężkie obrażenia ciała trzeciej osoby oraz to, że popełnienie tego takiego przestępstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat” – informuje rzecznik prasowy słupeckiej komendy mł. asp. Marlena Kukawka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *