Dramat w Lądku! Wędkarz walczy o życie

4 października, 2011
Motocyklista uderzył w samochód osobowy
Motocyklista uderzył w samochód osobowy

Motocyklista uderzył w samochód osobowy
28 września w Lądku na ulicy Słupeckiej doszło do poważnego wypadku. Motocyklista uderzył w tym samochodu skręcającego na prywatną posesję. Poszkodowany został helikopterem przetransportowany na Oddział Intensywnej Terapii w Koninie, gdzie walczy o życie.

Wypadek miał miejsce tuż przed godziną 17. Motocyklista prawdopodobnie wracał na swej czerwonej hondzie znad rzeki w Lądku gdzie niemal codziennie wędkował. Nie spodziewał się, że w drodze do domu, którą tak często przemierzał, może stać się coś złego.

„Na stanowisku kierowania komendanta powiatowego PSP w Słupcy zabrzmiał sygnał telefonu alarmowego. Osoba dzwoniąca informowała Dyżurnego Operacyjnego, że w Lądku na ul. Słupeckiej doszło do wypadku z udziałem samochodu VW Polo i motocykla Honda. Do działań ratowniczych wysłano zastępy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lądku i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Słupcy.” – mówi Dariusz Różański ze słupeckiej straży pożarnej.

Strażacy z Lądku, nie czekając na karetkę udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu rybakowi. Chwilę później na miejscu pojawiła się słupecka jednostka PSP.

„Ułożono poszkodowanego na noszach, wykonano stabilizację głowy, podano tlen, zabezpieczono przed utratą ciepła.” – wylicza działania rzecznik straży.

Wokół miejsca wypadku zgromadzili się okoliczni mieszkańcy. Na ulicy słupeckiej do takich zdarzeń dochodzi niezwykle rzadko. Po kilku minutach akcji ratowniczej na miejsce przybyła karetka pogotowia ze Słupcy. Lekarze ocenili stan zdrowia poszkodowanego.

„Zapadła decyzja o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.” – mówią ratownicy. Stan poszkodowanego określano jako ciężki.

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”
Fot. KP PSP Słupca

 1. może nie w temacie ale widzę że pan Miernik się przefarbował z zielonego na niebieski i cgyba już mu sie nie podoba w powiecie???????

 2. ups…gafa przepraszam pana miernika otóz jest już od zeszłego roku w pis ale nie zmienia to faktu że znudziło mu się wpowiecie i stolica się marzy wyborcy wybrali Pana do powiatu a tu proszę…trochę nie ładnie…

 3. „Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności,
  która nas obezwładnia
  i zabiera w nieznane…
  A kiedy pojawia się
  kradnąc ukochaną osobę, przeszywa serce bólem
  i odznacza w nim swoje piętno, które przypomina nam stale jacy jesteśmy wobec niej bezsilni…”

  [*][*][*] ADAM[*][*][*]

  **NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH**

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *