Drużyna PiS w Słupcy

Drużyna PiS w Słupcy. Konferencja przedwyborcza
27 września, 2011
Drużyna PiS w Słupcy. Konferencja przedwyborcza
Drużyna PiS w Słupcy. Konferencja przedwyborcza

Konferencja przedwyborcza
W środę 13 września na zaproszenie Waldemara Miernika do Słupcy przyjechali kandydaci do parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

KANDYDAT DO SENATU
Piotr Piekarski z powiatu średzkiego jest kandydatem ubiegającym się o mandat senatora. Ma 48 lat. Od 2002 do 2006 był wiceburmistrzem Środy Wielkopolskiej. W latach 2006-2010 był starostą powiatu średzkiego. W obecnej kadencji jest radnym powiatowym.

„Prawo i Sprawiedliwość sięgnęła nie po człowieka znanego, ale z małego miasta, więc czuję się zaszczycony i dumny. Ze wszystkich partii na polskim rynku politycznym poglądowo najbliżej mi do PIS-u.” – mówił radny powiatu średzkiego.

„Po wyborach wróciłem do biznesu. Zwierzę polityczne jednak zostało. Fajna partia się do mnie zwróciła, dlatego postanowiłem startować w wyborach do senatu.” – dodał Piotr Piekarski

KTO DO SEJMU?
Na słupeckiej konferencji Prawa i Sprawiedliwości było czterech kandydatów na posła. Waldemar Miernik, Michał Matelski, Mariola Kasierska i Krzysztof Ostrowski mówili, że w Polsce musi zajść dużo zmian, by obywatelom żyło się lepiej.

Waldemar Miernik, były naczelny Gazety Słupeckiej, obecnie członek zarządu powiatu zapowiedział, że będzie walczył o zmiany w kodeksie karnym: „Od dawna Stowarzyszenie Prasy Lokalnej postuluje zniesienie art. 212. kodeksu karnego, który dopuszcza skazanie i ukaranie karą więzienia za zniesławienie. Moim zdaniem najodpowiedniejszym miejscem do rozstrzygania tego typu sporów jest sąd cywilny, a nie karny. W tej chwili art 212. jest nadużywany i wykorzystywany do walki politycznej. Sam jestem w takiej sytuacji, gdy moi rywale w walce o mandat poselski, chcąc się pozbyć silnego przeciwnika rzucają hasła, żeby Miernika postawić przed sądem. Mnie jednak nie przestraszą” – powiedział podczas konferencji.

Kolejna sprawa, którą kandydat chce się zajmować w parlamencie to ustawy o wychowaniu fizycznym dzieci i młodzieży.: „Po wielu latach pracy w stowarzyszeniach sportowych i rozmowach z ludźmi tworzącymi sport młodzieżowy w naszym powiecie wiem, że ta ustawa wymaga wielu poprawek”.

Michał Matelski ma 36 lat. Zasiada w radzie miasta Środy Wielkopolskiej już trzecią kadencję. „90% naszych mieszkańców z regionu praktycznie codziennie wychodzi na drogę, zmierza do pracy, do szkoły i porusza się po takich a nie innych drogach. Ludzi dotyka ta bolączka, zarośnięte rowy, dziurawe drogi. Te życiowe elementy powinny być spełniane przez polityków. W mojej pracy społecznej widziałem to swoimi oczami. Oceniam siebie jako pasjonata, społecznika i samorządowca. Mógłbym przyczynić się temu krajowi szerzej.” – mówił na konferencji Matelski.

Krzysztof Ostrowski, to kandydat z terenu gnieźnieńskiego. Był starostą powiatu gnieźnieńskiego. „Uważam, że w Polsce nienajlepiej się dzieje. Przyświecają mi podstawowe wartości takie jak Bóg, honor i Ojczyzna. W programie i w kampanii można wszystko obiecać. Ja wolę nie obiecywać lecz działać. Trzy najważniejsze rzeczy, które trzeba zmienić w Polsce to: służba zdrowia, rozwój rolnictwa oraz polityka historyczna, która jest mi bardzo bliska.” – mówił starosta z Gniezna. K

andydaci PiS-u mówią zgodnie, że grają razem w jednej drużynie i nie patrzą na siebie jak “na zające”, które mają tylko przynosić głosy na listę. „W niedzielę rano 9 października, każdy z nas będzie miała takie same szanse na mandat” – powiedział Waldemar Miernik.

  1. „(…) Moim zdaniem najodpowiedniejszym miejscem do rozstrzygania tego typu sporów jest sąd cywilny, a nie karny. W tej chwili art 212. jest nadużywany i wykorzystywany do walki politycznej (…)” – dobrze, że jest to tylko Pana zdanie, Panie Miernik. A swoją drogą wysoko się Pan ceni twierdząc, że jest Pan silnym przeciwnikiem.

  2. waldi – choć nie lubię PiS, mój głos masz, choćby za to, że wiele lat spotykalismy się na meczach POGONI. Pozdrowienia od kolegi ze szkoły

  3. Panie Waldku – Pan się nie boi… Idźmy na wybory i oddajmy głos! Przypomnijmy sobie hasło p. Mikołajewskiego – ono jest cały czas aktualne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *