Dzień Kobiet w DK Golina

23 marca, 2016

Dzień Kobiet jest dla pań doskonałym pretekstem do tego, by pomyśleć o sobie, o swojej urodzie, zdrowiu, rozwijaniu pasji i zainteresowań. Najciekawszymi sposobami spędzania wolnego czasu, „poszerzania horyzontów” są; podróże, interesująca książka oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Tegoroczny Dzień Kobiet, organizowany cyklicznie przez Dom Kultury w Golinie, odbył się 6 marca o godz. 17.00 w sali DK. Sala pełna po brzegi Pań przybyłych na koncert, który zorganizował Dom Kultury w Golinie. Wśród zaproszonych gości była Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie Urszula Furmaniak, radna Rady Miejskiej Iwona Kościelska, małżonka Burmistrza Violetta Durczyńska, Dyrektor BP Żanetta Matlewska oraz panie, które przybyły na Dzień Kobiet.

Dla Pań wystąpił KONIN BAND ORCHESTRA, która w czasie sześciu lat była organizatorem i wykonawcą kilkunastu koncertów noworocznych, bożonarodzeniowych, zaduszkowych i innych. Pierwszy raz zagrali w 2008 roku, podczas XXIX Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Premiera wypadła obiecująco.

W 2015 roku Konin Band Orchestra przygotowała aż 93 muzyczne opracowania, towarzysząc młodym festiwalowym wokalistom. W jej repertuarze znajdują się standardy jazzowe, popowe, także symfoniczne. Razem z nią koncertowały chóry, zespoły akordeonowe i kameralne smyczkowe, soliści operowi z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Danuta Błażejczyk, Sylwia Dziardziel i Marek Fabisiak.

Obecnie Konin Band Orchestra przygotowuje wespół z Krzysztofem Antkowiakiem specjalny repertuar koncertowy z przebojami Franka Sinatry i Michaela Buble. W trakcie niedzielnego występu mogliśmy usłyszeć: FEELING GOOD Anthony Newley, SWAY Pablo Beltrán Ruiz, CHEEK TO CHEEK Irving Berlin, NEW YORK, NEW YORK John Kandera, STRANGERS IN THE NIGHT Bert Kaempfert, HABANERA z op. “Carmen” George Bizet, JEDNEGO SERCA Czesław Niemen oraz wiele innych. Konin Band Orchestra tworzy 18 instrumentalistów i wokaliści. Ten skład można zmieniać w zależności do potrzeb wykonawczych, a nawet poszerzyć o instrumentalistów koniecznych do wykonywania muzyki klasycznej.

W kameralnym nastroju i w dobrym humorze Panie świetnie się bawiły zapominając o codziennych troskach. Spotkanie otworzył Dyrektor Domu Kultury w Golinie witając wszystkich, a następnie złożył Paniom życzenia, była także kawa i wspaniałe ciasto. Ponadto Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Furmaniak w imieniu swoim i Burmistrza zabrała głos i dla zgromadzonych gości złożyła życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wszystkie przybyłe Panie otrzymały kwiatka z rąk Dyrektora Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielskiego, który wszystkie witał w progach domu kultury. Nie zabrakło miłych słów oraz uścisków z Paniami. Uroczystość przebiegła w miłej, sympatycznej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *