Elfy Świętego Mikołaja

20 grudnia, 2009
Święty Mikołaj w Jarzębince
Święty Mikołaj w Jarzębince

Do magicznego i pełnego radości spotkania z Mikołajem przedszkolaki z „Jarzębinki” przygotowywały się już dłuższy czas. Z niecierpliwością oczekiwały wizyty, tak ważnego gościa, jakim jest Święty Mikołaj.

Dzień 4 grudnia, jak co roku, rozpoczął się zupełnie wyjątkowo. Już od furtki witał wszystkich Mikołaj swym serdecznym uśmiechem i słodką niespodzianką. Po śniadanku dzieci w mikołajkowych czapeczkach zebrały się na dziedzińcu przedszkola, aby jeszcze raz spotkać się z tak długo oczekiwanym gościem.

Rozpromienione, szczęśliwe przedszkolaki z wypiekami na buziach rozglądały się szukając wzrokiem Mikołaja. Nagle wszyscy usłyszeli dźwięki cichutkich dzwoneczków i na dziedzińcu pojawiła się znajoma postać w czerwonym płaszczu. Dzieci z ogromnym zadowoleniem i radością powitały Świętego Mikołaja. Spotkanie było bardzo miłe. Wszyscy z uwagą wysłuchali listu od świętego Mikołaja, w którym zaproponował dzieciom kilka ciekawych zadań, dzięki którym każde z nich będzie mogło zostać Elfem – czyli pomocnikiem Mikołaja.

Przedszkolaki losowały kolorowe koperty z zadaniami, a gość w czerwonym płaszczu i długą, białą brodą sprawdzał, czy dzieci z „Jarzębinki” poradzą sobie i będą mogły zostać Elfami. Wszyscy wesoło się bawili i zdali egzamin na prawdziwego Elfa. Nawet Mikołaj z wielką radością zatańczył z dziećmi. Zabawa na dziedzińcu była wyśmienita. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzyczek nawet na chwilę.

Przedszkolaki wybrały się na krótki spacer z Mikołajem, po czym odwiedził on dzieci w salach. Oczywiście jak na prawdziwego Mikołaja przystało – wyjątkowy gość pytał dzieci, czy były grzeczne, a one zgodnie przytakiwały spoglądając wciąż w stronę czerwonego worka wypełnionego wspaniałymi prezentami. Przedszkolaki otrzymały wspólne prezenty na salę, po czym z niecierpliwością rozpakowały je i z przejęciem bawiły się – ileż było uśmiechu i radości! Mikołajowi żal było rozstawać się z dziećmi, ale musiał wyruszyć w dalszą drogę do innych dzieci.

Obiecał jednak, że wróci do dzieci 18 grudnia na jarzębinkową zabawę przy choince. Na koniec tego niezwykłego dnia, pełnego niezapomnianych wrażeń i emocji przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne, pt. „Królowa Śniegu”. Jednak to nie jedyna atrakcja jaka czekała na dzieci z okazji Mikołajek. W przeddzień spotkania z Mikołajem dzieci wybrały się do kina „Sokolnia” na spektakl, pt. „Żart Mikołaja”, a po weekendzie pełnym wrażeń związanych ze znalezionymi w butach prezentami, obejrzały w kinie bajkę na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pt. „Renifer Niko ratuje święta”.

Po powrocie do przedszkola milusińscy otrzymali słodki upominek od Mikołaja z Urzędu Miasta. Te radosne dni, pełne pozytywnej energii na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Już dziś wszyscy z niecierpliwością odliczają dni do Świąt Bożego Narodzenia, bo to magiczny czas pełen miłości, radości i uśmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *