Eugeniusz Grzeszczak wraca do domu

27 października, 2015

Wszystko wskazuje na to, że Eugeniusz Grzeszczak po dziesięciu latach bycia posłem wróci do domu. Wyniki jakimi dysponowaliśmy o godzinie 14 na to wskazują.

– To czy dostanę mandat poselski uwarunkowane jest ogólnym wynikiem naszej partii w kraju oraz w naszym okręgu. Nie czas jeszcze na świętowanie ani na „opłakiwanie” porażki, najbliższe dni pokażą, co będzie dalej – to jedyny komentarz jaki uzyskaliśmy od dotychczasowego wicemarszałka Grzeszczak.

W okręgu konińsko- gnieźnieńskim zwyciężył PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zostawiła daleko w tyle Platformę Obywatelską.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Prawo i Sprawiedliwość, dostało 103781 głosów, co nieoficjalnie dało pięć mandatów. Platforma Obywatelska ma o połowę mniej bo 56111 głosów i to da najprawdopodobniej 2 mandaty. Na trzecim miejscu – KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+UP+Zieloni z 32649 głosów, która jednak nie dostanie mandatu.

Wydaje się, że po jednym mandacie otrzymają partie, które znalazły się poza podium, czyli Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’ 15” – 24486 głosów, KW Nowoczesna Ryszarda Petru – 19 237 głosów. Wszystko wskazuje na to, że ludowcom zabrakło 210 głosów, żeby mieć posła w okręgu konińsko – gnieźnieńskim. KW Polskie Stronnictwo Ludowe dostało 19027 głosów, KW KORWiN 11061głosów oraz KW Razem – 11032 głosów, nie liczą się przy podziale mandatów.

Więcej we wtorkowym (27.10) wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *