Feng shui – sypialnia – na co zwrócić uwagę, ustawiając meble w sypialni, feng shui co to?

3 lipca, 2022

Starożytna praktyka, która miała swój początek w Chinach, nadal jest obecna w naszych domach i pomaga w przepływie dobrej energii. Dziś Feng Shui pomoże Ci zaaranżować wnętrze w taki sposób, aby było ono harmonijne i abyś czuł się w nim po prostu dobrze. Przedstawimy kilka inspiracji dotyczących urządzania sypialni i odpowiedniego ustawienia mebli. Mała sypialnia inspiracje – może niektóre z pomysłów wykorzystasz jako bodziec do kreowania własnej przestrzeni? Sprawdź! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele z tych wskazówek stosujesz już teraz całkiem podświadomie.

Czym jest Feng Shui?

W dokładnym tłumaczeniu Feng Shui to wiatr i woda. Celem tej praktyki, która znana jest od 5 tysięcy lat, jest zachowanie we wnętrzu równowagi oraz pomoc w przepływie dobrej energii i zachowania w pomieszczeniu harmonii.

Wiedza na temat Feng Shui nadal jest żywa i obecna w naszym życiu. Pomaga zaplanować przestrzeń w taki sposób, aby nic nie blokowało przepływającej w niej energii. Równowaga, jaką się dzięki temu uzyskuje, wpływa natomiast pozytywnie na wszystkich domowników.

Dzięki odpowiednim dodatkom, kolorom oraz meblom i ich odpowiedniemu ustawieniu, wg praktyki Feng Shui możemy stymulować konkretne obszary swojego życia, jak kariera, finanse, zdrowie czy miłość i rodzina. Dlaczego by nie spróbować?

Feng shui w sypialni – przyciągnij dobrą energię

Kto nie chciałby traktować sypialni jako prawdziwej oazy spokoju? Często takie są właśnie nasze założenia. Wykonanie jednak nieco od nich odbiega. Bo nagle okazuje się, że w sypialni wieszamy telewizor, aby wygodnie było obejrzeć film przed snem, nad łóżkiem montujemy półkę, na której stawiamy książki, ponieważ nie mieszczą się już nigdzie indziej, a łóżko przysuwamy jednym bokiem do ściany, aby zyskać w pomieszczeniu więcej miejsca.

Dołóżmy do tego fotel lub krzesło stojące obok łóżka, na którym lądują wszystkie nasze ubrania i otrzymamy przepis doskonały na brak harmonii w sypialni.

Jeśli jednak chciałbyś poczuć spokój w pomieszczeniu, w którym wypoczywasz, przedstawiamy garść inspiracji do sypialni, jakimi możesz kierować się, kiedy chcesz żyć zgodnie z praktyką Feng Shui.

Meble w sypialni – jak je ustawić, aby zyskać harmonię?

Główna zasada Feng Shui mówi o oczyszczaniu przestrzeni, a nie jej zagracaniu. Jeśli chodzi o sypialnię, dobrze jest się trzymać tej rady i potraktować to pomieszczenie tylko do tego, do czego jest przeznaczone – czyli wypoczynku. Nie ustawiamy w nim biurka, przy którym będziemy wieczorami kończyć projekty do pracy. Nie wnosimy do sypialni regałów na książki ani innych zbędnych mebli. To, co powinno się tam przede wszystkim znaleźć, to łóżko oraz dwa stoliczki nocne z lampkami po obu jego stronach. Jest to absolutne minimum, ale możesz również na tym poprzestać, jeśli cenisz sobie minimalizm.

Zwróć uwagę, aby łóżko posiadało zagłówek. Mówi się, że w ten sposób zyskasz sobie poczucie bezpieczeństwa. Łóżko z zagłówkiem powinno być dosunięte do ściany, aby nie stało na środku pokoju. Z obu stron powinien być też do niego łatwy dostęp. Upewnij się, że przestrzeń pod łóżkiem jest wolna i niezagracona. Ułatwia to swobodne krążenie energii.

Pamiętaj, że wyposażenie w sypialni powinno być symetryczne. Mowa tu o stoliczkach nocnych czy lampkach, które się na nich znajdują. Elementy te symbolizują równowagę w życiu oraz związku.

Oczyść swoją przestrzeń

Według Feng Shui, aby energia przepływała prawidłowo przez sypialnię oraz każde inne pomieszczenie, nie może być ono zagracone. Usuń wszystkie niepotrzebne rzeczy. Zacznij od elektroniki. Nie jest ona wskazana w pokoju, w którym śpimy.

Staraj się także nie trzymać telefonu przy łóżku. Nie zostawiaj na noc porozrzucanych rzeczy. Porządek sprzyja relaksowi. Nigdy nie wyciszysz się dostatecznie, jeśli przed snem ostatnim, co będziesz widział to sterta prania do ułożenia.

Ogranicz liczbę ozdób, które chcesz trzymać w sypialni. Zdecyduj się jedynie na te, które lubisz najbardziej i przywołują one same pozytywne skojarzenia. Także tutaj świetnie wpisuje się zasada – mniej znaczy więcej.

Możesz tylko zyskać

Czerpiąc inspirację w urządzaniu sypialni z praktyki stosowanej od 5 tysięcy lat, nic nie tracisz. Warto, abyś skonfrontował aranżację swojego wnętrza z naszymi poradami. Być może zaczniesz budzić się bardziej wypoczęty i z większą energią? Nie przekonasz się, jeśli nie spróbujesz.

Jeśli szukasz więcej rad, jak urządzić swoją przestrzeń, aby oprócz dobrej energii była też funkcjonalna i praktyczna zachęcamy do skorzystania z gotowych porad na stronieAboutDecor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *