Gazeta Słupecka pomaga w zbiórce darów dla kresowian

27 stycznia, 2017

polska-siega-dalej-niz-myslisz2Polska sięga dalej niż myślisz! Słupca włączyła się do wartościowej akcji. Organizujemy zbiórkę darów dla dzieci, które uczą się w polskich szkołach na kresach wschodnich. Zbiórka potrwa do 17 lutego. Już teraz organizatorzy zapewniają, że akcja ta nie jest jednorazowa i będzie organizowana cyklicznie. W Słupcy dary można przynosić do redakcji Gazety Słupeckiej.

Głównym celem akcji „Polska sięga dalej niż myślisz” jest odtwarzanie tożsamości polskiej na Kresach oraz wsparcie Rodaków zarówno materialnie jak i merytorycznie.

Zbiórka darów dla Rodaków na Kresach

Nasza pomoc trafi m.in. do dzieci uczących się w polskiej szkole w Kamionce Strumiłłowej. Oprócz przyborów szkolnych potrzebne są: atlasy geograficzne Polski, atlasy historyczne Polski, mapa Polski ścienna polityczna i geograficzna, zeszyty ćwiczeń do kl. I do pisania alfabetu, zeszyty ćwiczeń język polski klasa 4,5,6, Filmy na DVD (dobre, polskie lub z polskimi wersjami językowymi), polskie książeczki dla dzieci, polskie gry edukacyjne, małe pluszaki, wszelkie pomoce szkolne, słodycze oraz żywność trwała. Przyda się także jeden laptop do pracy z dziećmi – mówi Dorota Kulesza jedna z konińskich organizatorek akcji.

Organizatorem i koordynatorem akcji są wolontariusze fundacji odtworzeniowej dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Do zbiórki włączyły się szkoły i inne instytucje. W Słupcy dary można zostawiać w redakcji pod hasłem – Dary dla Kresowian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *