Gazeta Słupecka z prestiżowym medalem

24 czerwca, 2015

Konspol Bis i PWH PRINT, spółka wydająca Gazetę Słupecka to dwa kolejne przedsiębiorstwa, które zostały odznaczone honorowym medalem Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego. Wyróżnienie to zostało przyznane przez radnych powiatowych w ubiegłym miesiącu. Wręczenie nastąpiło w hotelu MAGNAT w Piotrowicach podczas dorocznej gali laureatów plebiscytu Słupecki Laur Gospodarczy.

– To tutaj nad Meszną ponad 25 lat temu wszystko się zaczęło – powiedział podczas gali redaktor naczelny Gazety Słupeckiej Władysław Filipczak – przypominając fakt, że to właśnie Gazeta Słupecka jest najstarszym tygodnikiem lokalnym w Polsce.

Dobry smak i zdrowie, to nasza pasja – takie hasło przyświeca firmie Konspol – Bis, która jest jednym z największych pracodawców na naszym terenie. – Firma ta od 20 lat jest naszą wizytówką i gospodarczym ambasadorem powiatu słupeckiego – mówił w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia wicestarosta Szymon Grzywiński.

Konspol jest najbardziej zaawansowanym technologicznie producentem wyrobów z kurczaka, ale co ciekawe także produktów z wieprzowiny i wołowiny. Słupecki potentat sprzedaje swoje produkty w KFC i McDonaldzie oraz we wszystkich niemal sieciach marketów. Jest wielkim pracodawcą, ale też i filantropem.

– W najbliższych latach nasz zakład będzie się mocno rozwijał i w związku z tym przewidujemy dalszy wzrost zatrudnienia – powiedział, dziękując za wyróżnienie Rafał Wylegała dyrektor zarządzający. Pomysł stworzenia Gazety Słupeckiej powstał w czerwcu 1989 roku, zaraz po wyborach do sejmu kontraktowego. Spółka PRINT została wydawcą tygodnika w 1991 roku – mówił wicestarosta Grzywiński.

Przypomniał on wiele faktów z 25-letniej historii gazety takich jak połączenie dwóch konkurencyjnych tytułów, czy przejście na druk gazety kolorowej. Przy tej okazji nie można zapomnieć o naszym sztandarowym wydarzeniu, czyli plebiscycie Słupczanin Roku, który od 20 lat jest przeprowadzany na naszych łamach. Wzruszony redaktor naczelny dziękując za wyróżnienie wspomniał, o wielkim osiągnięciu Ziemi Słupeckiej.

– To tutaj nad Meszną wszystko się zaczęło. Nie w Warszawie, czy innym wielkim ośrodku tylko właśnie w Słupcy narodziła się wolna prasa. Wszystko to dzięki Gazecie Słupeckiej – powiedział redaktor Filipczak.

Szef wydawnictwa, który nagrodę odbierał w towarzystwie byłego naczelnego Gazety Waldemara Miernika mówił też o wielkiej roli jaką odegrała Gazeta Słupecka w ostatnim ćwierćwieczu. O wielu akcjach humanitarnych, plebiscytach, czy też cyklach historycznych, które pozwoliły ocalić od zapomnienia lokalnych liderów i społeczników, bohaterów czy żołnierzy, którzy przez stulecia mieszkali na terenie Słupcy i powiatu. Mówił też o tym, że Gazeta Słupecka jest kuźnią kadr.

– To właśnie w Gazecie zaczynała się kariera wielu lokalnych przedsiębiorców, urzędników, czy nawet polityków – mówił i wymieniał nazwiska m.in. wicestarosty Szymona Grzywińskiego, prowadzących galę Katarzyny Rybickiej, czy Marcina Wróblewskiego .

– Chcę podziękować za dostrzeżenie naszej pracy i obiecać, że nadal będziemy krytycznie patrzeć na ręce władzy i życzliwie opisywać otaczającą nas rzeczywistość – powiedział Władysław Filipczak.

  1. Dobry smak i zdrowie i…. wszechobecny wieczorny smród rozciągający się aż po samą Mesznę. Wy…. lać z miasta!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *