Gazyfikacja Gminy Ostrowite dojdzie do skutku?

3 listopada, 2020

Kilkumiesięczne rozmowy z firmą Avrio Media i prace koncepcyjne dotyczące gazyfikacji gminy Ostrowite otrzymały zielone światło! W pierwszej kolejności, nawet w przyszłym roku, planuje się stworzyć warunki do podłączenia mieszkańców ul. Armii Krajowej w Giewartowie ze względu na złożony wniosek o przebudowę tej ulicy w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

W kolejnym etapie przyłączone zostaną firmy oraz obiekty użyteczności publicznej, m.in. szkoły, ośrodki zdrowia, świetlice, urząd gminy, biblioteka a także mieszkańcy miejscowości Giewartów, Kosewo, Giewartów Holendry, Sienno, Gostuń, Tomaszewo, Ostrowite (w wyznaczonym obrębie). Wszystko to zależne będzie od ostatecznego przedłożenia ankiet. Przypomnijmy, że pierwszy nabór deklaracji zakończył się latem br. W najbliższych dniach zostaną rozdysponowane kolejne, które należy złożyć w oknie podawczym Urzędu Gminy Ostrowite, u sołtysa danej miejscowości lub wysłać na adres e-mail: kierownik.kps@ostrowite.pl. Ankiety są do pobrania także ze strony: www.ostrowite.pl.

Ogrzewanie gazowe jest bardzo ekologiczne i przyczynia się do zmniejszenia niskiej emisji, czyli smogu. Jest wygodne, można nim sterować zdalnie, albo zaprogramować na stałe. Nie wymaga nakładów pracy domowników, jak w przypadku konieczności zrzucania węgla, dorzucania go do pieca, rozpalania w kotle, sprzątania i wywożenia popiołu. Ogrzewanie gazowe, wbrew pozorom obecnie wcale nie jest kosztowniejsze niż węglowe.

W przypadku realizacji inwestycji gmina Ostrowite uruchomi program dofinansowania wymiany kotłów C.O. na gazowe. W miejscowościach nie objętych gazyfikacją w I etapie dofinansowanie dotyczyć będzie także wymiany kotłów C.O. na kotły 5 generacji, typu ekogroszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *