Gdzie i dlaczego warto kupić dodatkowe ubezpieczenie AC?

25 października, 2022

Zakup samochodu osobowego to naprawdę poważna inwestycja, szczególnie jeśli decydujemy się na auto z salonu, czy też takie, które jest dość młode. Koszt takiego samochodu w dzisiejszych czasach bez problemu może wynosić nawet i 200 tysięcy złotych, więc warto pomyśleć o dobrym zabezpieczeniu takiej inwestycji. Właśnie nim jest dodatkowe ubezpieczenie AC. Gdzie i dlaczego warto je wykupić?


Od czego zależy cena autocasco i co ono obejmuje?

Nie ma co ukrywać, że dla wielu kierowców jedna z najważniejszych kwestii dotyczących jakichkolwiek ubezpieczeń, to ich cena. Ta ma kluczowy wpływ na podjęcie decyzji o wykupie polisy. Decydując się na AC, trzeba być gotowym, że rocznie za komplet OC/AC będziemy musieli wydać nawet kilka tysięcy złotych. Jest to jednak zaledwie ułamek wartości nowszych aut, a dzięki temu mamy istotne zabezpieczenie finansowe w razie nieprzychylnych dla nas zdarzeń.

To, od czego zależy AC to kwestie takie jak zakres ochrony, samochód, miejsce, w którym jest parkowane i w jaki sposób będą usuwane szkody. Większe znaczenie niż mogłoby się wydawać, ma właśnie to, gdzie parkujemy samochód. Auta, które są parkowane w garażu, czy też na terenie swojej posesji, która jest ogrodzone, mogą liczyć na niższą składkę za polisę AC, gdyż ich kradzież jest utrudniona niż w wypadku parkingów dostępnych dla wszystkich. Droższa jest też składka dla aut, które statystycznie są najczęściej kradzione.

Co, do zakresu i jego wpływu na cenę, to ma tu znaczenie fakt, przed jakimi zdarzeniami chroni nas ubezpieczenie autocasco, a także to jak będą usuwane szkody. Im więcej zdarzeń, przed którymi chroni nas AC, tym więcej po prostu zapłacimy. Zazwyczaj dostępna jest kompleksowa ochrona przed kolizjami, w tym przed tymi ze zwierzętami, a także elementami stałej architektury, wypadkami drogowymi, pożarami, kradzieżami, wandalizmem oraz wpływem warunków atmosferycznych.

Co do samych napraw to mamy do wyboru wariant kosztorysowy oraz warsztatowy. Różni się także to, jakich części możemy używać. Im wyższa cena części, a także usług warsztatu, tym więcej zapłacimy za ubezpieczenie. Najdroższy jest wariant zakładający korzystanie z warsztatu autoryzowanego, w którym skorzystamy z oryginalnych części zamiennych.

Gdzie wykupić AC?

Chcąc wykupić ubezpieczenie AC, powinniśmy udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego. Przynajmniej w przeszłości był to jedyny sposób. Obecnie mamy znacznie więcej możliwości, w czym skutecznie pomaga nam internet. W nim trafimy na przykład na stronę https://ubezpieczamy-auto.pl/, na której możemy znaleźć porównywarkę ubezpieczeń OC oraz AC, dzięki której szybko odszukamy najkorzystniejszą dla nas ofertę polisy AC.

Korzystając z takiej porównywarki, można liczyć na sprawdzenie ofert od większości towarzystw ubezpieczeniowych, które działają na terenie Polski, dzięki czemu szybko sprawdzimy to, czy warto skorzystać z ich usług i które towarzystwo posiada najlepszą ofertę pod względem ceny, czy też stosunku ceny do zakresu polisy AC.

Dlaczego warto kupić polisę autocasco?

Powód jest prosty. Chodzi tylko i wyłącznie o zabezpieczenie się finansowo. Zniszczenie samochodu przez żywioł, wandali, czy też jego kradzież bez żadnego ubezpieczenia może wiązać ze stratami, których wartość przekroczy nawet 100 tysięcy złotych, co dla większości osób będzie bardzo bolesne. Decydując się na zakup dobrego autocasco, zabezpieczamy całkiem sporą inwestycję, jaką jest kupno nowego lub młodego samochodu osobowego i dbamy o swoje interesy. Jest to więc zdecydowanie warte uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *