Gdzie szukać ofert last minute?

17 stycznia, 2024

Last minute to ciekawa opcja wakacji dla osób, które mają sporo swobody i mogą zdecydować się na wyjazd w zasadzie z dnia na dzień. W wielu przypadkach last minute pozwala także sporo zaoszczędzić – czasami nawet 20-30% wyjściowej ceny wycieczki. Jednak konkretnie gdzie szukać ofert last minute? Podpowiadamy!

Z raportu „Zagraniczne wakacje Polaków 2023” przygotowanego przez Polską Izbę Turystyki wynika, że spośród osób, które zdecydowały się na zagraniczny urlop, 28% zakupiło wycieczkę w ofercie last minute. Na 11-21 dni przed planowaną datą wyjazdu wakacje kupiło 12,1% turystów, zaś maksymalnie na 10 dni przed ich rozpoczęciem – 16,6% osób.

Dane te potwierdzają, że last minute nadal cieszy się dużą popularnością wśród podróżnych – nie może to dziwić jeśli wziąć pod uwagę fakt, że tego typu ofert jest cały czas sporo, a dodatkowo pozwalają one zaoszczędzić nawet 20-30% pierwotnej ceny wycieczki.

Co więcej, oferty last minute można dość łatwo znaleźć – podpowiadamy, gdzie konkretnie ich szukać oraz jakie są najpopularniejsze (TOP 3 to last minute: Egipt, Turcja, Grecja).

Oferty last minute w portalach turystycznych

Jednym z miejsc, w których można bez problemu znaleźć mnóstwo ofert wakacji last minute są wyspecjalizowane serwisy turystyczne, czyli portale internetowe w jednym miejscu gromadzące oferty różnych biur podróży i touroperatorów. Są one bardzo wygodne dla turystów – nie trzeba dokładnie śledzić stron każdego z biur podróży osobno, mają one rozbudowane wyszukiwarki i systemy filtrowania wycieczek, więc za pomocą kilku kliknięć myszką da się znaleźć ofertę wakacji w wybranym kraju, hotelu o określonym standardzie czy z preferowaną formą wyżywienia.

Wśród polecany przez klientów portali turystycznych znajduje się:

  • Fostertravel – portal turystyczny oferujący ponad 2 mln możliwości wakacyjnych wyjazdów, hoteli oraz biletów lotniczych, w grudniu 2023 r. można było tam wybierać spośród ponad 1700 wycieczek last minute do ponad 30 krajów na całym świecie, w tym Turcji, Grecji, Włoch czy Hiszpanii, a także skorzystać z praktycznego systemu filtrów pod kątem ceny wakacji, standardu hotelu czy rodzaju transportu,
  • Wakacje.pl – serwis turystyczny, poprzez który można porównywać oraz kupować wycieczki do różnych zakątków świata, w grudniu 2023 r. można tam było znaleźć ponad 33 tys. ofert last minute ponad 100 biur podróży, a także wygodnie filtrować je pod kątem różnych kryteriów, zarówno podstawowych (cena, standard hotelu, miejsce wylotu), jak i bardziej zaawansowanych (np. hotele tylko dla dorosłych albo akceptujące zwierzęta domowe).

Last minute w biurach podróży – na stronach, w lokalach i aplikacjach

Wakacje last minute można bez problemu zarezerwować bezpośrednio w biurach podróży – zdecydowana większość działających w Polsce tego typu firm posiada zarówno swoje strony internetowe, stacjonarne lokale, jak i aplikacje mobilne. Wśród cenionych przez klientów biur podróży z szeroką ofertą last minute znajdują się:

  • Coral Travel – jeden z czterech największych touroperatorów w Polsce, posiadający własną stronę internetową, 50 salonów firmowych i 30 biur franczyzowych na terenie kraju, a także aplikację mobilną, krajowy lider w sprzedaży wakacji do Turcji, oferujący wakacje last minute do 17 krajów, w tym na Malediwy, Mauritus, do Meksyku, na Szeszele i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich,
  • Itaka – największe biuro podróży w naszym kraju, posiadające ponad 180 salonów firmowych i ponad 700 salonów agencyjnych, oferujące wypoczynek w ponad 3500 hotelach w ponad 150 krajach na całym świecie, w grudniu 2023 r. mająca dla klientów ponad 1300 opcji wakacji last minute, zarówno do najpopularniejszych krajów turystycznych, takich jak Turcja, Egipt czy Wyspy Kanaryjskie, jak i bardziej egzotycznych, np. Omanu, Birmy, Ekwadoru czy Peru.

Zagraniczne serwisy turystyczne z ofertami last minute

Wakacje last minute dostępne są także w międzynarodowych oraz zagranicznych serwisach turystycznych. Jako przykład można tu podać portal lastminute.com, który przedstawia się jako europejski lider nowoczesnych technologii w sprzedaży pakietów wakacyjnych. Działa on w ponad 20 krajach w całej Europie, oferując trzy możliwości rezerwacji podróży – samego lotu, samego zakwaterowania lub pakietu lot + hotel. Oferty last minute są tam dostępne pod hasłem „ostatnia szansa” – przy każdej z nich znajduje się licznik odmierzający czas do końca obowiązywania promocji. Inne podobne zagraniczne portale z last minute to LoveHolidays.com działający na rynku brytyjskim oraz Expedia.com dostępny dla klientów z USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *