Gimnazjaliści złożyli hołd ofiarom tragedii

21 kwietnia, 2010
Gimnazjaliści uczcili pamięć ofiar wypadku
Gimnazjaliści uczcili pamięć ofiar wypadku

Golina pogrążona w żalu
Cała Golina oddaje hołd pasażerom samolotu prezydenckiego, którzy zginęli w sobotniej tragedii. Również gimnazjaliści uczcili pamięć ofiar wypadku, w którym zginęły najważniejsze osoby w Polsce.

12 kwietnia 2010 roku cała społeczność szkolna uczciła pamięć ofiar tragicznej katastrofy w Smoleńsku. Nie odbył się typowy comiesięczny apel, ale specjalna uroczystość, którą rozpoczęło odśpiewaniem hymnu narodowego. Dyrektor Jan Kasprzak skierował do uczniów i nauczycieli słowa następującej treści: „Witam wszystkich w tym trudnym dla nas momencie. Jesteśmy świadkami wielkiego i tragicznego wydarzenia. W sobotę Polska straciła elitę polityczną i wojskową naszego kraju.

W drodze na obchody 70 -lecia mordu katyńskiego samolot prezydencki rozbił się. Nie przeżył nikt. Polska straciła swojego przywódcę, a wraz z nim przedstawicieli wszystkich partii politycznych i główne dowództwo wojskowe. Pozostała wielka pustka. Katyń stał się miejscem spoczynku naszych najznakomitszych obywateli. Może tak musiało się stać, aby cały świat usłyszał o wydarzeniach sprzed 70 lat.

Chyląc czoło przed tymi, którzy polegli w obronie ojczyzny i tymi, którzy zginęli w tragicznej katastrofie, zobowiązuję wszystkich wychowawców do przeprowadzenia w klasach rozmowy z uczniami na temat tych bolesnych wydarzeń. W hołdzie tragicznie zmarłym złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy symboliczny znicz przed tablicą symbolizującą tę tragedię, a harcerze przez cały dzień będą pełnić wartę honorową.

Proszę wszystkich o powstanie- minutą ciszy uczcimy pamięć nieżyjących.” Przy specjalnie przygotowanej tablicy, która została umieszczona pod gablotą ze szkolnym sztandarem, harcerze przez cały dzień pełnią honorową wartę. W całej gminie odbywają się msze w intencji ofiar katastrofy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *