Gminna Wieczerza Wigilijna z udziałem VIP-ów

24 grudnia, 2009
Gminna Wieczerza Wigilijna
Gminna Wieczerza Wigilijna

Coroczną tradycją w gminie Ostrowite jest Wieczerza Wigilijna organizowana przez Spółdzielnię Kółek Rolniczych i ostrowicki samorząd, w której uczestniczą pracownicy SKR, Urzędu Gminy, kierownicy i dyrektorzy placówek działających na terenie gminy, lekarze, radni, sołtysi, przewodniczące KGW… Po kilkuletniej przerwie, ostrowicką Wigilię swoją obecnością zaszczycił minister Eugeniusz Grzeszczak.

Tegoroczna Gminna Wieczerza Wigilijna odbyła się w miniony czwartek (10.12) w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Pałacyk” w Giewartowie.

Już po raz drugi w roli gospodarza spotkania wystąpił przewodniczący Rady Gminy Ostrowite Jakub Bartosik, witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP i Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera Eugeniusz Grzeszczak, wicestarosta Andrzej Kin, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Słupcy Lidia Dobersztyn, członek Zarządu Powiatu Słupeckiego Bogdan Jastrząb, ks. Dziekan Tadeusz Skonieczny.

Uczestników spotkania w bożonarodzeniowy nastrój wprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Giewartowie poprzez przedstawione refleksyjne Jasełka. Jak staropolska tradycja nakazuje, następnie ks. Dziekan odmówił krótką modlitwę, przełamano się opłatkiem, śląc jednocześnie serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i mimo panującego sezonu grypowego nie odstąpiono od towarzyszących życzeniom całusów.

Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na wieczerzę. Na stołach pojawił się smażony karp, kluski z makiem, kapusta z grochem, pierogi z serem, krokiety, barszcz i inne wigilijne specjały przygotowane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *