Golfem w drzewo. Poważne obrażenia kierowcy

14 czerwca, 2016

3 czerwca około godz 16.40 w miejscowości Mlecze gm. Orchowo doszło do wypadku drogowego, w którym kierujący samochodem osobowym, jadąc drogą gruntową, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

– Mężczyznę przewieziono do szpitala i pozostawiono na obserwacji. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gm. Orchowo nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Sprawę prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Orchowie – mówi st. asp. Marlena Kukawka rzecznik prasowy słupeckiej policji.

Kierowca był zakleszczony w pojeździe, konieczna była pomoc strażaków w jego uwolnieniu. – Z informacji uzyskanych przez Dyżurnego Operacyjnego Powiatu wynikało, że kierujący samochodem VW Golf stracił nad nim panowanie i uderzył w drzewo. Osoba została zakleszczona w aucie. Na miejsce dojechały zastępy strażackie z OSP Orchowo i JRG PSP ze Słupcy oraz OSP Wilczyn pow. koniński. Działania przybyłych sił i środków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji od akumulatora, uwolnieniu poszkodowanego z auta przy użyciu narzędzi hydraulicznych i udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy (unieruchomienie odcinka szyjnego, podanie tlenu, wsparcie psychiczne). Ranny został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przewieziony do szpitala – mówi o akcji mł. bryg. Dariusz Różański z KP PSP Słupca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *