Groźny białoruski przestępca złapany!

26 stycznia, 2010

Na początku stycznia doszło do awantury przed remizą OSP w Golinie. Na miejsce zdarzenia została wezwana policja, aby uspokoić bijących się mężczyzn. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że jednym z awanturników był bardzo groźny przestępca z Białorusi, szukany na podstawie międzynarodowego listu gończego. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany.

Policjanci zostali wezwani na miejsce po zgłoszeniu przez mieszkańców wsi Adamów. Przed remizą OSP doszło do zakłócenia porządku. Jak mówi rzecznik prasowy konińskiej policji Renata Purcel-Kalus: „Przed remizą była swoista awantura. Bójka, przepychanki, wyzwiska – często w takich sytuacjach musi interweniować policja. Osoby które się awanturowały były pijane.

Przez policję wszyscy zostali zatrzymani do czasu wytrzeźwienia”. Jednym z zatrzymanych okazał się 28-letni obywatel Białorusi, który był poszukiwany przez Wydział Koordynacji Poszukiwań Międzynarodowych Komendy Głównej Policji. Już w 2006 roku Sąd w Białorusi wydał za mężczyzną nakaz aresztowania w związku z popełnieniem przestępstwa kradzieży i handlu narkotykami.

Białorusin wpadł podczas interwencji publicznej prowadzonej przez policjantów. Po zatrzymaniu oprócz tego, że mężczyźni byli pijani, okazało się, że posiadali przy sobie niebezpieczne przedmioty.

„Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, że obywatel Białorusi jest poszukiwany przez Międzynarodowe Biuro Poszukiwań Komendy Głównej Policji. Wszyscy zostali zatrzymani, obywatel Białorusi do dalszej dyspozycji Prokuratury i Sądu. Sąd Okręgowy w Koninie wydał wobec zatrzymanego postanowienie o tymczasowym areszcie w oczekiwaniu na ekstradycję.” – mówi Renata Purcel-Kalus z konińskiej Komendy Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *