Groźny wypadek na A-2

2 marca, 2011
Groźny wypadek na A-2. Jedna osoba ranna.
Groźny wypadek na A-2. Jedna osoba ranna.

Na autostradzie A-2 w Wierzbocicach, gm. Słupca doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów- osobowego VW Polo i ciężarowego Scania. Osoba zgłaszająca poinformowała Dyżurnego Operacyjnego Powiatu, że w wyniku wypadku auto osobowe znajduje się na barierkach ochronnych , przód VW-na jest zmiażdżony i jest jedna osoba ranna. Do działań ratowniczych wysłano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Słupcy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzałkowie.

Na miejsce również dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Służby Autostradowe. W chwili przybycia strażaków na miejsce poszkodowany znajdował się pod opieką służb medycznych i po wstępnym opatrzeniu został przetransportowany do szpitala w Słupcy. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączyli zasilanie w pojazdach oraz uprzątnęli z drogi ich uszkodzone elementy.

„Kierujący samochodem marki VW, jadąc lewym pasem drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawy pas i uderzył w tył samochodu ciężarowego, a następnie w barierę energochłonną. 39-letni mieszkaniec Barlinka doznał wstrząśnienia mózgu i został przewieziony do szpitala, trzeźwy.” – informuje policja.

Foto: KP PSP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *