Hałas nie daje ludziom spać

7 grudnia, 2021

Wjeżdżając do Strzałkowa od strony Słupcy słychać i czuć, że droga na przejeździe nie jest równa. Samochody, szczególnie ciężarowe, gdy przez niego przejeżdżają powodują hałas, który jest na tyle uciążliwy, że w nocy budzi mieszkańców. Mieszkańcy są zdani sami na siebie, bo jak twierdzą urzędnicy nie reagują.

Problem związany jest z hasałem, który wywołują ciężarówki przejeżdżające przez przejazd kolejowy znajdujący się na wjeździe do Strzałkowa od strony Słupcy.

– Walczę z tym od wielu lat. Jest tam nierówno. Gdy przejeżdżają tiry jest strasznie głośno. W nocy jak nie ma takiego ruchu, to gdy przejedzie ciężarówka to ten hałas się roznosi. Słychać to nawet u mnie na Łężcu, a co dopiero mają powiedzieć ludzie mieszkający tuż przy przejeździe. W tej sprawie dzwoniłem do Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gnieźnie. Najpierw powiedzieli mi, że jest to wojskowy przejazd. Dziwię się, że wojskowy skoro na zlecenie kolei tę drogę konserwują kolejarze. 3 miesiące temu tam coś robili. Wyłożyli takie 3 kawałki asfaltu. Zrobili nowy dywanik tam na pole co się jedzie. To utwardzili, zrobili zjazd, ale przejazdu nie poprawili. Nic z tym nie robią. Niedawno byłym w Ustroniu koło Wisły. Tam zrobili elegancki przejazd (jak na zdjęciu – przypis autora). Jak się jedzie to nic nie hałasuje – przedstawił problem Stanisław Ziołkiewicz, mieszkaniec Łężca.

W tej sprawie kontaktowaliśmy się z Oddziałem Rejonowym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gnieźnie. – Był nam zgłaszany ten problem. Jest to przejazd wojskowy. Zgłaszaliśmy ten problem jednak odbiliśmy się od drzwi. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi – tłumaczą urzędnicy.

Z kolei Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu poinformował nas, że żadne pismo do nich nie wpłynęło. Magdalena Kościńska z WZI dodała, że pochylą się nad problemem jeżeli mieszkańcy wystosują pismo w tej sprawie. Poinformowaliśmy o tym pana Ziołkiewicza, który powiedział, że zbierze podpisy mieszkańców i dokumenty wyśle. O dalszej sprawie będziemy informować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *