HellermannTyton w gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce!

30 marca, 2021

HellermannTyton znalazł się w elitarnym gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw, otrzymując prestiżowe tytuły „Gazela Biznesu 2020” oraz „Diamenty Forbes 2021” dla najszybciej rozwijających się firm w Polsce.

Oba wyróżnienia, zarówno “Gazela Biznesu” jak i „Diamenty Forbes” są odzwierciedleniem naszego podejścia do biznesu, ciężkiej pracy połączonej z profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem naszego zespołu – mówi Mariusz Nawrot, członek zarządu i jednocześnie dyrektor operacyjny HellermannTyton Sp. z o.o. Jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy się w tych rankingach, a 14 miejsce wśród MŚP w Wielkopolsce w rankingu „Pulsu Biznesu” cieszy podwójnie bo wyróżnienie otrzymaliśmy drugi rok z rzędu, notując ogromny awans w porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje ten ranking nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. O przyznaniu wyróżnienia nie decyduje żadne jury, lecz wyłącznie wyniki finansowe przedsiębiorstw.

Obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity małych i średnich przedsiębiorstw – dynamicznie się rozwija, jest dobrze zarządzana, jest transparentna i można jej ufać.

Jak zaznacza Mariusz Nawrot „takie wyróżnienia są niezwykle ważne i zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich czasie są dodatkowym bodźcem do działania. Musimy jednak pamiętać, że oba rankingi obejmują lata poprzedzające 2020 rok, który tak bardzo doświadczył nas wszystkich i przyszłoroczne rankingi nie będą już dla nas tak satysfakcjonujące w kontekście wyniku finansowego – dodaje.

Niestety epidemia Koronawirusa dotknęła również i nas. Musieliśmy wdrożyć działania, które dotknęły naszych pracowników. Między innymi na pewien czas przeszliśmy na 80% czas pracy, co przełożyło się na pensje pracowników, ale dzięki temu wszyscy utrzymali swoje miejsca pracy.

Jak wygląda obecnie sytuacja? Powoli wracamy na właściwe tory, zatrudniamy kolejne osoby, ale osiągnięcie poziomu produkcji sprzed 2020 roku zajmie nam jeszcze trochę czasu. Jesteśmy bardzo ostrożni w prognozach ponieważ epidemia wciąż trwa. Trudno na ten moment powiedzieć co będzie za pół roku, ale wierzymy, że nasz rozwój, nieco przyhamowany w 2020 roku będzie trwał i przełoży się na pozytywny wkład w rozwój gospodarczy powiatu słupeckiego” – dodaje Mariusz Nawrot.

HellermannTyton jest producentem i dostawcą wysokiej jakości akcesoriów do zarządzania okablowaniem, służących do wiązania, mocowania, instalacji, łączenia, izolacji, ochrony i identyfikacji kabli i przewodów oraz rozwiązań w zakresie infrastruktury sieci przesyłu danych. Wbrew powszechnie panującej na lokalnym rynku opinii firma nie produkuje kabli.

Międzynarodowy koncern HellermannTyton, którego historia sięga 1935 roku, jest obecny w 39 krajach na całym świecie, zatrudnia prawie 6 tys. pracowników, posiada 18 zakładów produkcyjnych, w tym ten w Kotuni i 13 centrów badań i rozwoju. Główna siedziba Grupy Hellermann- Tyton znajduje się Crawley, w Wielkiej Brytanii.

Historia HellermannTyton Polska ma swój początek w 2008 roku kiedy to zostało otwarte pierwsze biuro handlowe w Polsce. Wtedy też rozpoczęto starania o to, aby na terenie gminy Słupca powstał zakład produkcyjny firmy. We wrześniu 2013 roku, z 21 pracownikami na pokładzie uruchomiono pierwszą produkcję, w wynajętej hali w Zagórowie i jak powiedział miesiąc później obecny członek zarządu Axel Boywitz „ten pociąg ruszył i już się nie zatrzyma”. Kolejne lata były etapem rozwoju firmy, ciężkiej pracy, coraz większej produkcji, ale przede wszystkim etapem budowy nowoczesnej fabryki.

W 2016 roku w Kotuni została oddana do użytku obecna siedziba firmy. Nowoczesny kompleks biurowoprodukcyjny z w pełni zautomatyzowanymi halami produkcyjnymi i biurowcem, zajmuje obecnie powierzchnię ponad 18 000 m2, ale to nie koniec bo w planach jest budowa kolejnych hal. Firma specjalizuje się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych metodą formowania wtryskowego, których w chwili obecnej wytwarzanych jest ponad 100 000 000 szt. miesięcznie. Są to zarówno standardowe produkty będące w ofercie, jak również produkty zindywidualizowane, produkowane stricte pod Klienta, m.in. opaski kablowe, w tym opaski jedno i dwuczęściowe z elementami mocującymi, kanały kablowe, systemy łączeniowe oraz klipsy. W zakresie rozwoju produktów i operacji technicznych, firma bardzo intensywnie współpracuje z niemieckim oddziałem grupy HellermannTyton, którego siedziba znajduje się w Tornesch, niedaleko Hamburga.

HellermannTyton jest bardzo ważnym inwestorem dla regionu i jednym z największych pracodawców nie tylko na lokalnym rynku, ale i w całej środkowowschodniej części Wielkopolski. Obecnie w firmie pracuje ponad 260 osób i liczba ta stale rośnie.

Rozwój HellermannTyton oznacza również rozwój lokalnego rynku. Jednym z aspektów działania firmy jest wspieranie rodzimej przedsiębiorczości. Przy wyborze potencjalnych dostawców w pierwszej kolejności brane są pod uwagę możliwości tutejszego rynku i wielu ze stałych dostawców firmy, pochodzi z naszego regionu.

Produkty HellermannTyton wytwarzane m.in. w Polsce są wszędzie tam, gdzie są kable i przewody. I może dla wielu osób będzie to zaskoczenie, ale HellermannTyton jest obecny w praktycznie każdym pojeździe poruszającym się po drogach Europy – mówi nam Mariusz Nawrot.

Gazela Biznesu” 2019 i 2020 oraz „Diamenty Forbes” są odzwierciedleniem właściwej drogi, którą podąża firma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *