Hercules z Ramstein

7 listopada, 2009

Lotnisko wojskowe w Powidzu
„…Różnice nie są duże, to przecież ten sam samolot, w tej samej wersji E, którą mamy w kraju od marca…” – podkreślił Dowódca 14. eskadry lotnictwa transportowego – ppłk pil. Mieczysław Gaudyn. Kolejny Hercules C – 130 E wylądował na płycie powidzkiego lotniska wojskowego.

Ten jednak nie jest kolejnym z jeszcze czterech oczekiwanych (zgodnie z zobowiązaniem) od Amerykanów. Został on wyleasingowany na potrzeby realizacji zadań przez Polskie Siły Powietrzne. Załoga przyleciała z Ramstein – amerykańskiej Bazy Lotniczej w Niemczech. Ich zadaniem było zapoznanie (poprzez zajęcia i wspólne loty) polskich załóg C- 130 z 14. eskadry lotnictwa transportowego z różnicami występującymi w kokpicie samoloty.

„Cykl zajęć teoretycznych, podczas których przedstawione zostały istotne szczegóły, zakończyły loty zapoznawcze w załogach mieszanych… Już niebawem spodziewamy się kolejnej wizyty tego samolotu. Następnym razem C-130 zostanie w Powidzu na dłużej” – poinformował kpt. Robert Kozłowski – rzecznik prasowy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *