Horror pacjentów w Słupcy!

Tak sytuacja przy „Amice” wyglądała 4 stycznia około 9 rano. W środku budynku kłębowisko ludzi. Na zewnątrz dochodzący nowi chętni do zapisów.
12 stycznia, 2012
Tak sytuacja przy „Amice” wyglądała 4 stycznia około 9 rano. W środku budynku kłębowisko ludzi. Na zewnątrz dochodzący nowi chętni do zapisów.
Tak sytuacja przy „Amice” wyglądała 4 stycznia około 9 rano. W środku budynku kłębowisko ludzi. Na zewnątrz dochodzący nowi chętni do zapisów.

Skandal w biały dzień!
„Niech przyjdą tu te urzędasy z NFZ , rząd z premierem Tuskiem na czele, wybierany przez nas wicemarszałek sejmu RP poseł Eugeniusz Grzeszczak i staną w tej kolejce, na dworze, kilka godzin, od środka nocy… Jeszcze szczęście, że pogoda jest łagodna, nie ma mrozu, wiatru; nie pada deszcz czy śnieg…Siedzą w tych swoich cieplutkich gabinetach, biorą kupę forsy a my, chorzy, starzy ludzie jesteśmy traktowani gorzej jak zwierzęta!” – nie kryli niezadowoleni tłumnie zebrani ludzie chcący zapisać się do specjalisty w słupeckiej „Amice”.

Podejrzewam, że gdyby, któryś z tych panów pojawił się w tym momencie w ruch poszłyby nie tylko słowa ale i kule, laski dzięki, którym ci ludzie mogą się przemieszczać. Sceny dantejskie…

NAJGORSZY ROK
O złej sytuacji w publicznej służbie zdrowia mówi się nie od dziś. Ale tak tragicznie od czasów wolnej Polski jeszcze nie było. Kiedy w słupeckiej „Amice” ogłoszono rejestrację do specjalistów utworzyła się ogromna kolejka (4.01.). Co silniejsi i bardziej zapobiegliwi pojawili się o pierwszej w nocy. Kulminacja przypadała pomiędzy 6 a 7 rano. „Pani patrzy na ten „dobrobyt”!” – mówił pan Kazimierz z Cienina Zabornego –

„ Mam 740 zł emerytury. Przyjechałem tu rano, by zarejestrować się do urologa. Jak zobaczyłem kolejkę prawie aż do Poczty, to kolana się pode mną ugięły. Nie stać mnie na prywatne leczenie, ba ciężko nawet leki wykupić. Stoję tu którąś godzinę i nawet nie wiem czy się dostanę”

Ludzie nie ukrywali rozgoryczenia na cały system. „Co miesiąc nam się odciąga składki a jak człowiek zachoruje nie może dostać się do lekarza.”

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”

  1. Oczywiście że lepsza była komuna wtedy były kolejki po wszystko i kartki na jedzenie a teraz jest kolejka tylko do lekarza:) więc i tak jest chyba lepiej ha ha ha:)

  2. Asia odpowiedz dlaczego teraz w ukochanym kapitaliźmie moherowe berety szerokim łukiem omijają sklepy mięsne i można kupować bez kolejki a we wrednej komunie meherów w sklepach mięsnych było pełno i każdy moherek stał w kolejce i wynosił pełne torby wulgarnie mówiąc żarcia.

  3. W kolejce do lekarza stali ludzie którzy juz wypracowali sobie emerytury lub młodzi którzy stali żeby zarejestrowac swoich dziadków czy rodziców a ten szyderczy młody człowiek śmiejący sie ze starszych ludzi jeszcze na nic nie zarobił.On niech się stara żeby zmienił w Polsce co uważa za złe a jak będzie stary to bedzie wiedział jak to jest życ za grosze.Byc może na to się zanosi że stac do bedzie na jeszcze mniej niż teraz.Zyczę mu żeby skorygowal swoje poglądy i nie byl tak przekry bo starośc go nie ominie na pewno.

  4. Widzisz Marysia sprawdziło się powiedzenie ,, mądry Polak po szkodzie”,innego ustroju już nie będzie,już jest po zawodach sami sobie zgotowali ten los,myśleli że wuja sam będzie wagonami przysyłał dolary,naiwni uwierzyli w hasełka ,,mamy równe żołądki” ,, S….. zarejestrujecie bułki a szynką jeść będziecie”. A dzisiaj w sklepie mięsnym moherek dokonał poważnego zakupu a mianowicie kupił jedno skrzydełko od kurczaka a prosił by było z tłuszczykiem na rosołek.Ten sam moherek w czasach wrednej komuny ze sklepu mięsnego wynosił pełne torby.Nic dodać nic ująć.

  5. Moherek kupił jedno skrzydełko a ty pracuj żebys osiagnął to co chcesz bo inaczej nie będzie stać Cie nawet na jedno.

  6. Marysia w Kurierze napisali ze Słupca jest miastem bezrobocia,ubóstwa i patologii czy o taka Polskę Ty walczyła,jeżeli tak to gratuluję mądrości.Kapitalizm to wspaniały ustrój dla wąskiej grupy ludzi ale nie dla robotnika który jest traktowany jak,sama sobie odpowiedz.

  7. Widzę panie Henryku że stanął pan w szranki z niejaką Marysią. Jako dawny oponent muszę przyznać panu częściowo rację. Słupca to „miasteczko” bezrobocia, ubóstwa i patologii. Najważniejsze że ci goście którzy 3 maja i 11 listopada hucznie świętują składając wieńce i podają wszystkim łapki „dziękując że oni dziękowali” mają się dobrze , nawet bardzo dobrze. Ostatnio nawet wykuli order panu posłowi że jest posłem bo innych osiągnięć nie widać. Nie ma żadnego nowego zakładu i to już od kilkunastu lat. Są widać ludzie którym zależy aby robole pracowali za 1200 zł bo nie ma innej pracy. Szlig z Zagórowa przeniósł się do Wrześni bo w Słupcy miał problemy z „państwem władzą”. Wiem bardzo dobrze że zależało im na lokalizacji w Słupcy z uwagi na wyszkolonych na tym terenie pracowników. W ogóle wystarczy porównać Słupcę z Wrześnią gdzie nie mają prawdopodobnie swojego posła / dokładnie nie wiem / . Powstało tam kilka zakładów pracy w ostatnich 10 latach. A u nas tylko pomniki, wieńce, dęby smoleńskie – alleluja i do przodu jak mówił gawędziaż z Wadowic, aha, mamy jeszcze bardzo nowoczesne kino za kupę szmalu. Trzeba jeszcze tylko zarobić na bilety. Co do komuny to kiedyś emeryci stali w kolejkach po telewizory, pralki, lodówki, które potem odsprzedawali z 200 procentową przebitką. Teraz stoją tylko do lekarza i krzywda. Nie może być dobrze w kraju gdzie lekarz zarabia 50 razy więcej niż minimalna płaca.Pozdrawiam

  8. Panie Miś napisał Pan prawdę,ja w dalszym ciągu oczekuje by zrealizowano hasełka dzięki którym położono komunę na łopatki a mianowicie ,,mamy równe żołądki” ,, solidarność zarejestrujecie bułki z szynką jeść będziecie” i do tego jeszcze postulaty porozumień z Gdańska,Jastrzębia,Ustrzyk Dolnych i wszystko będzie cacy i nikt nie będzie wspominał PRL

  9. Myślę, że największy problem polega na tym, że nasze miasto jako gmina typowo miejska nie posiada gruntów pod inwestycje. Grunty posiada gmina wiejska Słupca. W lepszej sytuacji jest Września będąca gminą miejsko-wiejską i tutaj jest największy problem. Ponadto dużo inwestorów jest zainteresowanych czy w danej miejscowości jest gaz ziemny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *