Hotel nad jeziorem? To absurd…

19 kwietnia, 2016

W poprzednim numerze GS pisaliśmy o planach stworzenia nowego obiektu nad słupeckim jeziorem. Była już knajpa, dyskoteka, przyszedł czas na hotel. Zdania słupczan są na temat tego pomysłu są podzielone.

Hotel miałby powstać w miejscu dyskoteki Matrix, która lata świetności i używalności ma już dawno za sobą. Jak powiedział zastępca burmistrza, Tomasz Garsztka , Rada Miasta przychyliła się do zmian, jakie chce wprowadzić właściciel obiektu

– Rada Miasta zmieniła plan zagospodarowania przestrzennego w tej materii, przychyliła się do tego, aby właściciel mógł to miejsce ożywić. Zapisy w planie dotyczą generalnie usług turystycznych, więc przeznaczenie tego budynku może być różne. Uważam , że hotel to lepszy pomysł niż żeby to miejsce miało straszyć – mówił Tomasz Garsztka.

Nieco bardziej sceptycznie o pomyśle powstania hotelu wypowiadali się słupczanie spędzający czas nad jeziorem.

– Myślę, że biznesowo to się opłaca. Ale to ogólna tendencja, że jak jest kawałek jeziora, kawałek lasu, to się wdzierają z hotelami, osiedlami, potem ten las ginie. To jest chyba przyszłość cywilizacji, że zostanie łysa ziemia. Mi ten hotel jest niepotrzebny, ale ludzie przyjeżdżają i ktoś pewnie będzie chciał w nim pomieszkiwać – powiedział Włodzimierz Pietrenko.

Jedna z pań korzystająca z siłowni nad jeziorem jest przeciwna powstaniu hotelu

– Budowa tego hotelu to jest jakiś absurd! To jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. Słupca to nie Mikołajki, tu turyści nie przyjeżdżają. Najpierw należałoby zająć się oczyszczeniem jeziora, żeby mieszkańcy mieli gdzie spędzać czas latem, a dopiero później myśleć i ewentualnych hotelach. Ktoś myśli, że zbije na tym fortunę, ale ten pomysł jest bez sensu – skrytykowała pani Ania.

Wśród słupczan spędzających czas nad jeziorem zaleźli się także zwolennicy tego pomysłu.

– Uważam, że to świetny pomysł. W Słupcy co prawda jest już jeden hotel, ale w centrum miasta, w hałasie. A tutaj ludzie mogliby odpocząć, spędzić czas wśród przyrody. Może w końcu to miasto zaczęłoby żyć, bo pewnie przy okazji powstałyby jeszcze jakieś atrakcje. Jak dla mnie to naprawdę super pomysł i może to być dobra promocja dla miasta – powiedział pan Piotr.

•••

Zdania słupczan na temat powstania hotelu nad jeziorem są podzielone. Niektórzy już spisali na straty tę inwestycję. Jednak za wcześnie jeszcze, by wyrokować. Gdy plany wejdą w życie i plan budowy hotelu zostanie zrealizowany, wtedy wszystkie opinie zostaną zweryfikowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *