IDA – wokalistka ze Słupcy zaśpiewa na gali SŁUPCZANIN ROKU

25 stycznia, 2018

Już za tydzień, 1 lutego dowiemy się kto został SŁUPCZANINEM ROKU 2017. Galę finałową uświetni recital Anny Komin, czyli IDY. Pochodząca ze Słupcy wokalistka koncertem w Miejskim Domu Kultury w Słupcy rozpocznie trasę koncertową promującą płytę pt. Proste historie. Dla czytelników Gazety Słupeckiej mamy darmowe wejściówki na Galę. Wejściówki do odbioru w redakcji.

» Weźmiesz udział w wydarzeniu? IDA – wokalistka ze Słupcy zaśpiewa na gali Słupczanin Roku 2017 «

IDA, czyli Anna Komin urodziła się i wychowała w Słupcy. Najpierw chodziła do Trójki, a potem do LO. W słupeckiej szkole muzycznej uczyła się gry na fortepianie, pod okiem prof. Andrzeja Wójcińskiego. To w Słupcy zakładała, wraz z kolegami, pierwsze zespoły – być może bywalcy dawnego Gino jeszcze pamiętają kapelę Hathor. – Mam do Słupcy ogromny sentyment i zawsze gdy ją odwiedzam, nie mogę się nadziwić, jak bardzo zmieniła się od czasu mojej wyprowadzki 15 lat temu. Odnoszę jednak wrażenie, że choć tak wypiękniała, brakuje w niej dziś takich miejsc, jakie mieliśmy kiedyś, jak chociażby Gino i Karczma. Dużo się tam działo koncertowo, muzycznie, do dziś pamiętam występy Tomka Lipińskiego czy jazzowe koncerty muzyków z Poznania. Na parkiecie zawsze tańczyło się do muzyki dziś uznawanej za wybitnie niszową. Dużo z tamtych czasów wyniosłam, także muzycznie, więc trochę szkoda, że dziś dzieciaki nie mają w Słupcy takich miejsc, gdzie mogłyby poznać brzmienia spoza mainstreamu – mówi IDA.

Gwiazda naszej tegorocznej Gali, choć studiowała kierunek niezwiązany z muzyką, a w międzyczasie podróżowała i szukała swojego miejsca, znajdowała też czas na pisanie piosenek do szuflady. 9 lat temu dostała na urodziny prezent w postaci nagrania demo w studiu w Rogoźnie. Niedługo później usłyszał je Maciej Muraszko, producent i kompozytor, który uznał, że fajnie byłoby coś razem stworzyć. Nadmiar obowiązków sprawił jednak, że perspektywa nagrania płyty ciągle przesuwała się w czasie. IDA ten czas wykorzystała na naukę produkcji muzycznej, aranżacji, realizacji nagrań, dzięki czemu usamodzielniła się jako muzyk.

Podczas słupeckiego recitalu usłyszymy piosenki z jej debiutanckiego albumu „Prosta historia”. – To taki mój muzyczny pamiętnik. Najstarszy utwór, jaki trafił na ten album napisany był ponad 10 lat temu. Oprócz moich własnych tekstów i muzyki na płycie znalazły się także teksty Stanisławy Celińskiej, aktorki i pieśniarki, oraz Doroty Czupkiewicz. Można więc powiedzieć, że tekstowo jest to zdecydowanie kobiecy album. Na polu muzycznym i producenckim wspomógł mnie wspomniany Maciek Muraszko – mówi IDA. Singiel promujący, „Będę inna”, wybrał Marek Niedźwiecki z radiowej Trójki. Płyta pojawiła się w sklepach na przełomie października i listopada.

Zanim płyta ukazała się na rynku Anna Komin promowała ją w wielu stacjach radiowych i telewizyjnych dzięki czemu stała się rozpoznawalna. Jej występ podczas Gali Finałowej plebiscytu Gazety Słupeckiej SŁUPCZANIN ROKU 2017 będzie pierwszym przystankiem na trasie koncertowej promującej album. – Dam sobie rękę uciąć, że przed słupecką widownią będę denerwować się o wiele bardziej, niż przed jakąkolwiek inną – mówi IDA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *