II miejsce Klaudii

15 grudnia, 2009
Klaudia Liczbińska
Klaudia Liczbińska

Pierwsze licencjonowane zawody słupeckich badmintonistek
Aby się rozwijać trzeba zrobić krok w przód. I ten krok 5 grudnia 2009 roku zrobiły słupeckie badmintonistki, które wzięły udział w Wojewódzkim Turnieju Juniorów Młodszych (Kat. XII) w Przeźmierowie pod opieką Mariusza Rakowicza. Udział w tych zawodach mogli wziąć tylko zawodnicy, którzy mają licencje Polskiego Związku Badmintona. W turnieju dziewcząt wystartowało 21 zawodniczek z Przeźmierowa, Dominowa, Babimostu, Świebodzina i z Słupcy.

Mimo pierwszego dopiero startu możemy mówić o sporym sukcesie. II miejsce zajęła Klaudia Liczbińska. Jest to już kolejny bardzo duży sukces tej zawodniczki, która robi stałe postępy i potrafi je zademonstrować podczas zawodów. Również udany start zanotowały pozostałe nasze reprezentantki. Klaudia Derda w swojej grupie przegrała jeden mecz, ale także zeszła jeden raz z kortu jako zwycięzca.

Należy tu wspomnieć, że aby otrzymać punkty rankingowe i znaleźć się na liście PZBad–u, należy wygrać przynajmniej jeden pojedynek. Swoją grupę wygrała Katarzyna Zysk, która odpadła dopiero w ćwierćfinale, a Daria Pokorska grająca pomimo kontuzji wygrała również jeden mecz w grupie. Zaznaczyć tutaj trzeba, że Kasia i Daria są jeszcze młodziczkami i grały w tym turnieju w kategorii wyższej – juniorskiej. Podczas turnieju rozgrywane były także mecze w grze podwójnej.

Nasze dwie pary deblowe: Liczbińska/Derda oraz Zysk/Pokorska zajęły drugie miejsca w swoich grupach i zostały sklasyfikowane na 3-4 miejscu w turnieju. Przy okazji turnieju licencjonowanego rozegrano także Otwarty Turniej Dzieci i Młodzieży. W turnieju tym wystartowała Kasia Zysk, która zajęła III miejsce w kategorii klas V – VI. Niestety Daria Pokorska nie wystartował w tym turnieju z powodu kontuzji. W kategorii klas I – IV sekcję UKS „Kopernik” Słupca reprezentowały Olga Kwaśny i Natalia Blejwas.

Olga w swojej grupie wygrała jeden pojedynek a drugi przegrała minimalnie z przyszłą zwyciężczynią tej kategorii. Pokazała się z jak najlepszej strony i na pewno udział w takich turniejach przyniesie jej dużo korzyści w dalszej pracy nad swoimi niemałymi już umiejętnościami. Natalia Blejwas natomiast zajęła II miejsce, czym potwierdziła, że znajduje się w samej czołówce wielkopolski w swojej kategorii wiekowej (Natalia musiała uznać wyższość koleżanki z Przeźmierowa o rok od niej starszej).

Tuż po meczu wszyscy trenerzy i rodzice serdecznie gratulowali Natalii dużych umiejętności i wspaniałej gry. Tak więc kolejny turniej słupeckich badmintonistek zakończył się dużym sukcesem i miejmy nadzieję, że jest początkiem udanych startów na wojewódzkich jak i krajowych kortach badmintonowych. Udział w tych zawodach mógł dojść do skutku również dzięki Markowi Blejwasowi, który poświęcił swój prywatny czas i zawiózł zawodniczki na zawody – dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *