Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Golina

1 października, 2017

W piątkowe późne popołudnie 22 września w Domu Kultury w Golinie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2017/2018.

Wszystkich przybyłych gości, w tym: przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie Urszulę Furmaniak z radnymi przywitał dyrektor Domu Kultury Damian Ciesielski. Przed koncertem zabrała głos przewodnicząca, która podkreśliła, jaką ważną rolę dla mieszkańców stanowią instytucje takie jak dom kultury. Ponadto podziękowała wszystkim tym, którzy angażują się i krzewią kulturę na terenie naszej gminy. Po części oficjalnej odbył się koncert zespołu AKUSTYCZNA RADIOSTACJA .

Zespół ten to połączenie pasji, przyjaźni, dobrego humoru, a przede wszystkim doskonała muzyka, w 100% na żywo. Ich bogate doświadczenie sceniczne oraz pozytywna energia profesjonalnych muzyków zagwarantowała wspaniałą zabawę przy świetnie zaaranżowanych przebojach polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Pierwszy występy Akustycznej Radiostacji miały miejsce w Hotelu w Starej Kamienicy w Gnieźnie.

Drugim punktem spotkania było otwarcie wystawy poplenerowej z X Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Obraz III – Zielonka 2017”. W Galerii Przejściowej prezentowane są prace autorstwa 10 malarzy. Wystawę dzięki uprzejmości Galerii Profil z Poznania co roku można podziwiać w Golinie w terminie do 20 października. Na zakończenie dla przybyłych gości był słodki poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *