Jak się zabić?

5 września, 2017

Do dramatycznych wydarzeń doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu słupeckiego. Dochodziła północ gdy na telefon alarmowy „997” zadzwonił mężczyzna i zadał pytanie dyżurnemu konińskiej policji: „W jaki sposób można najszybciej popełnić samobójstwo?”. Funkcjonariusz wysłał na miejsce kolegów ze słupeckiej jednostki, którzy uratowali życie 51- letniego mężczyzny. Związek Zawodowy Policjantów wystąpił o na nadanie policjantom Krzyształowej Gwiazdy.

Na telefon alarmowy „997” zadzwonił mężczyzna i zadał pytanie oficerowi konińskiej Policji, a w jaki sposób można najszybciej popełnić samobójstwo? Dyżurny zareagował błyskawicznie i sprawnie zaangażował w ratowanie samobójcy jednostkę słupeckiej policji. Okazuje się, że aspirant sztabowy Przemysław Bednarz oficer dyżurny KMP w Koninie nie pierwszy raz ratował życie ludzkie przez telefon. Zapytał rozmówcę o adres zamieszania. Wtedy ponownie padło pytanie o sposób na samobójstwo, po czym połączenie zostało zerwane. Dyżurny szybko podzielił zadania pomiędzy podległych mu funkcjonariuszy wspólnie z nimi doprowadził do ustalenia danych dzwoniącego oraz określenia adresu jego zamieszkania.

Dzwoniącym okazał się 51-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu słupeckiego. Dyżurny konińskiej policji, wysłał w to miejsce funkcjonariuszy słupeckiej jednostki. Policjanci asp. sztab Dariusz Nowicki st. sierż. Daniel Łagutoczkin oraz st. sierż. Daniel Marszałkowski po przybyciu szybko ustalili, że mężczyzny nie ma w domu. Przystąpili więc do poszukiwań wokół domu. Policjanci próbowali się połączyć z numerem telefonu, z którego dzwonił usiłujący popełnić samobójstwo mężczyzna. Po kilku sygnałach usłyszeli dźwięk dzwoniącej komórki w budynku mieszczącym się obok tej posesji. Ten dom był jednak zamknięty. Kiedy policjanci zaczęli żądać otworzenia drzwi, w odpowiedzi usłyszeli głos 51-latka, który zapewniał, że się zabije. Funkcjonariusze szybko podjęli decyzje o konieczności wybicia szyby, przez którą weszli i obezwładnili agresywnego wobec nich samobójcę. Na podłodze w domu znaleźli sznury, którymi mężczyzna chciał dokonać samobójstwa. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę, zbadano również jego trzeźwość i okazało się, że miał on 2 promile alkoholu.

– Policjanci z Konina i Słupcy pokazali jak sprawne i zgrane działanie może uratować życie ludzkie, bo gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja konińskich policjantów ich profesjonalizm w posługiwaniu się nowoczesnymi narzędziami pracy oraz szybka reakcja służb interwencyjnych słupeckich patrolowców doszłoby do kolejnej tragedii – mówią słupeccy funkcjonariusze. Po tej akcji Związek Zawodowy Policjantów wystąpił do „Kapituły Kryształowej Gwiazdy” o nadanie policjantom tego szczególnego odznaczenia przyznawanego za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski. Wszyscy funkcjonariusze spełnili słowa swej przysięgi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *