Jak urządzić garderobę ze skosami?

25 marca, 2022

Wydawać by się mogło, że urządzenie garderoby ze skosami jest proste i przebiegnie bez problemów, a często jest inaczej. Zanim więc kupisz meble i dekor, znajdź informacje na temat aranżacji takich miejsc. Czasami jeden detal może wiele zmienić, o czym warto pamiętać.

Urządzasz mieszkanie na sprzedaż? Zadbaj o każdy drobiazg!

Jeśli chcesz rozpocząć urządzanie pod klucz, na początku zrób listę rzeczy i mebli, które mają się tam znaleźć. Przemyśl też kwestię stylistyki, aby zachować spójność estetyczną. Oczywiście możesz pobawić się kontrastami, ale jest to zadanie nieco trudniejsze. Szczególnie, gdy urządzasz pomieszczenie ze skosem, takie rozważania mogą być bardziej kłopotliwe.

Wykorzystaj jak najlepiej wolną przestrzeń

Jak wiadomo, skośne pomieszczenia nie dają tyle wolnego miejsca, co zwykłe pomieszczenia. Trzeba więc czasami mocno się namęczyć, aby dobrze zagospodarować każdy centymetr takiego wnętrza. Najlepiej wybierać meble na wymiar, które idealnie wpiszą się w daną przestrzeń. Jeśli na ścianach bocznych nie masz za wiele miejsca, ustaw tam zgrabne szafeczki i szafę. Mogą się nie zamykać, co stworzy wrażenie większej przestrzeni. Natomiast najwęższe miejsce pod oknem jest idealne na wstawienie kolumny szuflad, które po zamknięciu będę mało widoczne. To bardzo praktyczny trik, który pozwoli na możliwe najlepsze wykorzystanie wąskiego wnętrza.

Zdecydowanie inne rozwiązanie możesz wykorzystać w przypadku większej powierzchni mieszkaniowej. Wtedy niezwykle atrakcyjnie będzie wyglądała szafa umieszczona w skosie i całkowicie zabudowana. Jeśli jej front będzie pokryty taflą szkła, wtedy stworzysz jeszcze większą iluzję większej przestrzeni. Dodatkowym atutem i pogłębieniem efektu będzie jasna i jednolita kolorystyka szafy i wnętrza.

Rozwiązania modułowe idealne do garderoby na poddaszu

Z racji małej kubatury wnętrza musisz rozważyć każde rozwiązanie, które pomoże Ci praktycznie i elegancko zaaranżować przestrzeń. Wysuwane moduły na półkach i prowadnicach to nowoczesny i funkcjonalny trend wnętrzarski ostatnich lat. Co więc zrobić, aby uzyskać pożądany efekt? Wystarczy ustawić meble schodkowo – najlepiej  kupić na wymiar lub zamówić odpowiednio dopasowane wymiarowo do wnętrza. Największa szafa, później niższa półka i najmniejsza, która pomieści kilka ręczników czy kocyków. Oprócz tego, że zyskasz sporo przestrzeni i schowasz wiele rzeczy, to uzyskasz elegancki efekt. Sporą popularnością cieszą się także regały schodkowe, które mają mnóstwo równej lub różnej wielkości otwartych półeczek. 

Praktyczne i modne dodatki

Miejsca, które zostaną niezagospodarowane między sufitem a półką możesz praktycznie wykorzystać. Wystarczy umieścić tam mały wieszak na ubrania czy lustro. Wieszaki montuje się również na ścianie. Alternatywnym produktem jest wieszak na kółkach, który w każdej chwili można przenieść do sypialni. Warto ustawić tam także organizery np. na bieliznę czy inne drobne rzeczy. Miejsce pod ścianą możesz zagospodarować szafeczkami na buty, skrzynie i kosze wiklinowe. W sklepach dostępne są barwne i mocne pudełka, które mają karteczkę do opisania zawartości. Koło okna ładnie będzie prezentować się małą toaletką lub komoda z lustrem i szufladkami.

Pamiętaj o dobrym oświetleniu garderoby

Garderoba ba poddaszu pełna jest różnych schowków i zakamarków. Jeżeli chcesz mieć do nich dobry dostęp, zainstaluj dobrej jakości oświetlenie. Musisz też zadbać o prawidłowe rozmieszczenie światła, aby docierało tam, gdzie powinno. Najlepsze do tego typu pomieszczeń są spoty i reflektory z regulowanymi głowicami i kilkoma lampkami. Sprawdzą się również eleganckie tuby, które nie zajmą wiele miejsca. Przy lustrze warto umieścić praktyczne kinkiety doświetlające taflę szkła. Jeśli wolisz klasyczne rozwiązania, wybierz eleganckie plafony, które dokładnie oświetlą całą garderobę. Są płaskie, dlatego nawet w niskich pomieszczeniach sprawdzą się doskonale.

Zagospodarowanie przestrzeni na poddaszu to duże wyzwanie. Jeśli jednak uda Ci się to zrobić, wtedy zyskasz przytulne  i funkcjonalne miejsce na bieliznę, buty i ubrania. I wcale nie musisz zanadto uszczuplać portfela, aby ciekawie i praktycznie zaaranżować garderobę do skosem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *