Jakie dodatki warto wybrać w polisie mieszkaniowej?

19 grudnia, 2017

Ubezpieczenie nieruchomości to podstawowa czynność, na którą powinien zdecydować się każdy właściciel. Jedynie wykupienie polisy chroniącej nasz majątek zapewni nam gwarancję spokojnego snu i pozwoli nam nie martwić się o dobra.

Jednak żeby ubezpieczenie mieszkania czy też domu spełniało swoje zadanie i stawało się gwarantem ochrony w razie nagłych, losowych wydarzeń, które mogą być przyczyną zniszczenia lub utraty naszego dobra, musi być optymalnie dopasowane. Podstawowy pakiet ochronny jest koniecznością, ale warto również rozważyć wykupienie dodatków, które zwiększą poziom naszej ochrony i zapewnią pomoc w wielu rozmaitych przypadkach, które można znaleźć przez np. ubezpieczenie nieruchomości z strzezdom.pl

Co zawiera ubezpieczenie podstawowe?

Zakres polisy podstawowej bywa różny. Jest on zależny od danego towarzystwa, które może mieć zupełnie inną ofertę od swojej konkurencji. Dotyczy to zarówno przedmiotu ubezpieczenia, jak i składki oraz sposobu interpretacji niektórych zapisów i definiowania pewnych pojęć. W większości przypadków jednak pakiety ubezpieczeń podstawowych ograniczają się do ochrony nieruchomości przed zniszczeniem oraz ruchomości domowych, czyli przedmiotów znajdujących się w lokalu przed zniszczeniem i kradzieżą. To podstawowa ochrona, która jest wręcz niezbędna dla każdego domu czy mieszkania. Nie zapewnia ona jednak pełni bezpieczeństwa i całkowitej pomocy w razie niepożądanych wypadków losowych.

Co można wykupić jako dodatek?

Pzu ubezpieczenie mieszkania na strzezdom.pl oferuje możliwość wykupienia dodatkowego pakietu, który zwiększa ochronę nie tylko aspektów związanych z naszą nieruchomością. Przedmiot ubezpieczenia może wykroczyć również poza granice mieszkania. Jako dodatkową ochronę można wykupić ubezpieczenie od stłuczenia przedmiotów. Zapis ten dotyczy nie tylko dóbr szklanych.

Bardzo często klienci decydują się na wykup dodatku ubezpieczeniowego w postaci płatności za pobyt w hotelu podczas trwania remontu w mieszkaniu. To aspekt, który może okazać się bardzo przydatny i komfortowy, szczególnie dla tych, którzy lubią często odnawiać wizerunek swoich czterech kątów.

Ubezpieczenie dodatkowe może objąć ochroną również wszystkie szyby i przeszklenia znajdujące się w mieszkaniu, jak np. lustra, płyty indukcyjne, okna czy drzwi. Istnieje również możliwość zawarcia w polisie zapisu o konieczności zorganizowania i opłacenia przez ubezpieczyciela pomocy prawnej w trudnych sytuacjach, które mogą dotyczyć również sporów z sąsiadami.

Dodatki ubezpieczeniowe mieszkania mogą wykraczać poza sprawy związane z nieruchomością. Podstawowy zakres może zostać rozszerzony o odpowiedzialność cywilną i polega wtedy na zabezpieczeniu naszych finansów na wypadek konieczności wypłacenia odszkodowania bądź zadośćuczynienia spowodowanego wyrządzeniem krzywdy innej osobie. PZU ubezpieczenie mieszkania oferuje również możliwość wykupienia dodatkowego świadczenia na rzecz następstw nieszczęśliwych wypadków, ale także stwarza możliwość objęcia ochroną np. roślin ogrodowych lub umożliwia wykupienie wariantu, w ramach, którego ubezpieczyciel zwróci nam koszty naprawy sprzętu RTV/AGD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *