Jakie zabiegi na zmarszczki po 40-stce?

19 lipca, 2023

Czterdziestka to piękny wiek, w którym warto skupić się na sobie i swoich potrzebach. Jedną z takich potrzeb z pewnością jest dbałość o swój wygląd, bowiem upływający czas coraz bardziej daje się we znaki, pozostawiając odcisk na skórze w postaci nieestetycznych zmarszczek. I choć nie da się całkowicie oszukać natury, to dzięki współczesnej medycynie estetycznej można skutecznie zniwelować przykre skutki procesu starzenia skóry. Jakie zabiegi na zmarszczki po 40. roku życia sprawdzą się najlepiej?

Kondycja skóry twarzy po 40-stce

Starzenie się to naturalny proces, będący spowolnieniem metabolizmu organizmu. Objawia się na wiele sposobów – występuje problem z poruszaniem się, spada masa mięśniowa, pojawiają się siwe włosy czy pogarsza pamięć. Oznaki upływającego czasu widać również na skórze. Zmniejsza się jej elastyczność i jędrność oraz obniża poziom nawodnienia, w efekcie czego powstają zmarszczki. I choć starzenie skóry zwykle rozpoczyna się między 25-30 rokiem życia, to właśnie po 40-stce proces ten zaczyna przybierać na sile. Jest to więc moment, w którym powinniśmy szczególnie o siebie zadbać i powalczyć ze zmarszczkami.

Najlepsze zabiegi na zmarszczki

Oferujemy szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i medycyny przeciwstarzeniowej, które zregenerują i odmłodzą twarz, skutecznie wygładzając i usuwając zmarszczki – zarówno płytkie, jak i te bardziej widoczne, jak chociażby bruzdy nosowo-wargowe, lwią zmarszczkę, czy kurze łapki. Dzięki temu skóra twarzy znów stanie się jędrna, gładka i promienna, co z pewnością wpłynie także na poprawę samopoczucia.

Botoks na zmarszczki

Toksyna botulinowa jest substancją, która skutecznie radzi sobie ze zmarszczkami, stąd też botoks uznaje się za jedną z najskuteczniejszych metod terapii antyzmarszczkowej. Jej działanie to przede wszystkim unieruchamianie mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy i powstawanie zmarszczek mimicznych. Doskonale nadaje się do likwidacji wszystkich rodzajów zmarszczek, począwszy od kurzych łapek, poprzez lwią zmarszczkę, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki palacza, po zmarszczki królicze i inne. To zabieg małoinwazyjny i bezpieczny, którego efekty są szybko widoczne i utrzymują się około 4-6 miesięcy.

Kwas hialuronowy na zmarszczki

Kwas hialuronowy to kolejna, skuteczna substancja, wykorzystywana między innymi do usuwania zmarszczek. Łączy włókna kolagenowe i elastynowe, jak również utrzymuje właściwy poziom wody w organizmie, dzięki czemu skóra jest jędrna i nawilżona. W przypadku zmarszczek, kwas hialuronowy stosuje się również do wypełnień, spłycając jednocześnie istniejące zmarszczki. Zabieg z jego wykorzystaniem pozwala na korekcję bruzd nosowo-wargowych, opadających kącików i zmarszczek marionetki, a także usunięcie drobnych zmarszczek w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. To metoda niezwykle bezpieczna, której efekty widoczne są natychmiastowo i utrzymują się do roku czasu.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia to zabieg polegający na podskórnej iniekcji odpowiednio dobranych preparatów leczniczych, dzięki którym skóra zostanie odżywiona i poddana regeneracji. W celu redukcji i wygładzenia zmarszczek najczęściej wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, a więc materiał pozyskany z krwi pacjenta, który przeszedł specjalną obróbkę. Osocze pobudza naturalne procesy odnowy skóry, przez co zostaje ona wzmocniona, intensywnie nawilżona, poprawia się jej jędrność i elastyczność, a tym samym zmarszczki zostają wygładzone (Zobacz więcej TU).

Arthrex ACP (Autologus Conditioned Plasma)

Arthrex ACP to zabieg, w którym również wykorzystuje się właściwości najwyższej jakości osocza bogato płytkowego stosuje go znana klinika z Warszawy One Clinic – możliwego do uzyskania dzięki innowacyjnemu systemowi 2 strzykawek w zamkniętym, sterylnym układzie. Zabieg jest bardzo bezpieczny i niemal bezbolesny, natomiast przyczynia się do znacznego odświeżenia i odmłodzenia skóry, zwiększenia jej elastyczności oraz jędrności, a także redukcji drobnych zmarszczek występujących w obrębie całej twarzy.

Zmarszczki wcale nie muszą być elementem, którego przybywa proporcjonalnie do wieku. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na skuteczne zatrzymanie procesu starzenia się skóry, widoczną redukcję, a niekiedy nawet i całkowite usunięcie nieestetycznych zmarszczek. Po 40-stce można wyglądać równie pięknie i świeżo, jakby się miało znowu naście lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *