Janiszewski – Kluczyński przegrali w ćwierćfinale

7 sierpnia, 2012

Już po raz XVII miłośnicy siatkówki plażowej spotkali się w Przybrodzinie na Ogólnopolskim Otwartym Turnieju pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego. Tegoroczna impreza choć nie była rekordowa, to zgromadziła na starcie ponad 130 siatkarskich duetów, co niezmiernie plasuje ją na samym szczycie takich imprez w Wielkopolsce.

„Nasz turniej od zawsze przyciągał siatkarzy amatorów. Oczywiście grali i grają u nas zawodowcy z doświadczeniem ligowym, którzy bardzo podnoszą poziom zawodów. Bardzo nas cieszy, że miłośnicy piłki plażowej nam zaufali i niezmiennie od lat tłumnie odwiedzają Przybrodzin” – mówi dyrektor MOS Dariusz Mielcarek od początku związany z organizacją imprezy.

POZNAŃ TRIUMFUJE WŚRÓD KOBIET
24 pary kobiece wystartowały w upalną sobotę (28.07.). Wśród startujących nie zabrakło także siatkarek z naszego terenu.

Na starcie stanęły cztery takie duety: Paulina Kosmalska – Paulina Proboll (Ostrowite, Strzałkowo), Weronika Nadgrodkiewicz – Weronika Otchere, Natalia Talentowska – Weronika Szrama oraz Paulina Rogalska – Wiktoria Woźniak ze Słupcy. Ta ostatnia para dotarła najdalej, przegrywając w ćwierćfinale ze zdobywczyniami trzeciej lokaty Joannną Szczepaniak – Agatą Czerniak ( Września), które tym samym wywalczyły puchar ufundowany przez firmę KROTECCY.

Natomiast para Rogalska – Woźniak otrzymała nagrodę dla najlepszej pary z powiatu słupeckiego ufundowaną przez Michała Ziemskiego z Apteki pod Moździerzem. Wśród kobiet najlepsza okazała się para z Poznania Maria Włoch – Anna Urych – Murska, które zdobyły puchar wójta Powidza Ryszarda Grześkowiaka.

Poznanianki w finale pokonały Darię Woźniak – Joannę Karasiewicz z Warszawy, które do domu pojechały z pucharem dyrektora słupeckiego MOS. Wcześniej wspomniany duet Szczepaniak – Czerniak z Wrześni w meczu o trzecie miejsce wygrał z Kamilą Płaczek – Agnieszka Adamek z Jankowa Przygodzkiego. Nagrodę MOS-u dla najmłodszej siatkarki otrzymała siatkarka z Wrześni Wiktoria Kardek.

„MĘCZARNIE” MIKSTÓW
Podczas sobotnich zmagań upał na plaży w Przybrodzinie był nie do opisania. Właśnie przy takiej pogodzie „męczyło się” 48 par mieszanych.

Nasz powiat w tej kategorii reprezentowało 7 par. Byli to: Natalia Talentowska – Krzysztof Kamiński (Jarotki, Słupca); Weronika Nadgrodkiewicz – Krzysztof Kluczyński (Słupca); Weronika Otchere – Mateusz Dymowski (Słupca, Starogostuń); Paulina Proboll – Michał Janiszewski (Słupca, Strzałkowo); Paulina Kosmalska – Damian Mierzejewski (Giewartów, Ostrowite); Paulina Rogalska – Norbert Podskarbi (Słupca); Weronika Szrama, Sebastian Harwoziński (Słupca).

Niestety, żadna z tych par nie odniosła wielkiego sukcesu. Jedynie słupecki duet Weronika Nadgrodkiewicz – Krzysztof Kluczyński wyszła z grupy i jako najlepszy duet ze Słupcy otrzymali nagrodę burmistrza miasta. Mecze najlepszych odbywały się na bardzo gorącym piasku, a mimo to poziom spotkań finałowych był bardzo wysoki. Pierwsze miejsce wywalczyła para Daria Woźniak – Tomasz Maziarek z Płocka i otrzymali puchar z rąk starosty Mariusza Rogi. W finale płocczanie pokonali Grażynę Urbańską i Tomasza Robaka z Wrześni (puchar wójta Powidza). W meczu o trzecie miejsce wrześnianie Joanna Szczepaniak i Tomasz Kotecki pokonali Marię Włoch i Bartosza Rubaczewskiego z Poznania.

SŁUPCZANIE W ĆWIERĆFINALE
Najwięcej emocji kibicom z naszego regionu dostarczył niedzielny turniej mężczyzn. Tym razem pogoda bardziej sprzyjała rywalizacji, bowiem było chłodniej. Zmagania siatkarzy były nawet dwa razy przerywane z powodu opadów deszczu. Turniej zakończył się więc po ponad 10 godzinach gry.

W tym przypadku nasz powiat reprezentowało 11 par: Norbert Podskarbi – Łukasz Kuczmaszewski (Słupca); Jacek Pakulski – Dominik Dobersztyn (Szetlewek); Bartosz Czerwiński – Wojciech Leżała (Strzałkowo); Artur Kuchowicz – Marcin Silski (Cienin Zaborny); Mateusz Dymowski – Dominik Juszczak (Ostrowite); Damian Mierzejewski – Damian Marcjan (Giewartów); Michał Janiszewski – Krzysztof Kluczyński (Słupca), Sebastian Harwoziński – Sebastian Skierka (Słupca); Krzysztof Kamiński – Dawid Mierzejewski (Giewartów); Bartosz Grześkowiak – Przemysław Kapela (Ostrowo); Marek Pietrowicz – Michał Łuczyński (Powidz). Od początku bardzo dobrze spisywała się para Michał Janiszewski – Krzysztof Kluczyński.

Ich mecze grupowe stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte. Gdy udało im się pokonać rywali i wyjść z grupy mieliśmy apetyty na naprawdę dobry wynik. Słupczanie przegrali dopiero w ćwierćfinale z parą Maziarek – Lewicki. Para Janiszewski – Kluczyński dostała także specjalne wyróżnienia dla najlepszego teamu z powiatu ufundowane przez redakcję Gazety Słupeckiej i wicemarszałka sejmu Eugeniusza Grzeszczaka.

W turnieju triumfowała para Mateusz Skadłubowicz – Paweł Sęk z Kalisza i tradycyjnie wywalczyła puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego Tadeusza Krotoszyńskiego. W finale pokonali oni pogromców słupczan z ćwierćfinału, czyli Tomasza Maziarka i Bartosza Lewickiego z Płocka (puchar starosty Mariusza Rogi). Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Malinowskiemu i Bartoszowi Korytkowskiemu z Wilczyna (puchar wójta Powidza), którzy w małym finale pokonali Tomasza Koteckiego i Kamila Ziętka z Wrześni (puchar MOS). Ponadto patron imprezy Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Krotoszyński ufundował też nagrodę dla najlepszej pary ze Strzałkowa, czyli duetu Bartosz Czerwiński – Wojciech Leżała, a radny Czesław Dykszak nagrodził parę z Ostrowa (gm. Powidz) Bartosz Grześkowiak – Przemysław Kapela.

Najmłodszemu zawodnikowi turnieju z Gniezna nagrodę ufundował poseł Tadeusz Tomaszewski, natomiast Dariusz Mielcarek dyrektor MOS-u ufundował nagrodę dla superseniora, którym okazał się 48-letni Sławomir Cieślewicz z Radziejowa.

•••

Tegoroczny siedemnasty już turniej potwierdził prymat naszej imprezy w Wielkopolsce. Wielkie brawa należą się organizatorom za to, że mimo kryzysu, który dotknął także turniej w Przybrodzinie udało się zapewnić siatkarzom wyśmienite warunki. Poziom spotkań jak zwykle był bardzo wysoki, a atmosfera wręcz rodzinna, co sprawia, że na pewno za rok w Przybrodzinie znów rywalizować będzie ponad 100 par z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *