Jest szansa dla jeziora Słupeckiego

16 grudnia, 2014

jezioro słupeckieTo może być najważniejsza informacja w 2014 roku. Wszystko wskazuje na to, że jest szansa dla jeziora Słupeckiego. Krzysztof Więcek kierownik słupeckiego inspektoratu Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych podczas komisji bezpieczeństwa w starostwie powiatowym poprosił władze powiatu o wsparcie jego inicjatywy. WZMiUW zawnioskował do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie koncepcji programowo – przestrzennej pogłębienia zbiornika Słupca z wykonaniem barymetrii. Na dokumentację potrzeba 150 tysięcy złotych.

Zadanie polega na opracowaniu koncepcji programowo – przestrzennej pogłębienia zbiornika Słupca z wykonaniem barymetrii.

– Do dalszej prawidłowej eksploatacji zbiornika niezbędnym jest wykonanie dokumentacji, która będzie służyła dla przygotowania inwestycji polegającej na zwiększeniu pojemności retencyjnej zbiornika Słupca – mówi Krzysztof Więcek.

Więcej we wtorkowym (16.12) wydaniu Gazety Słupeckiej.

  1. Kiedyś jezioro słupeckie było jednym z najrybniejszych wód w europie a teraz nie dość ze nie ma ryb to jeszcze jest brudne.Raczej nie da się go oczyścić bo na dnie jest muł i niektóre ryby by nie przezyły.A nawet jak by się je oczyściło to i tak ludzie będą wlewać ścieki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *