Jubileusz 50-lecia KGW w Lucynowie

27 października, 2020

24 października 1970 roku zawiązało się Koło Gospodyń Wiejskich w Lucynowie. W skład pierwszego Zarządu wchodziły: Halina Rutkiewicz (obecnie Szymańska) jako przewodnicząca, Janina Staszak – wiceprzewodnicząca, Zofia Witkowska (obecnie Rutkiewicz) – sekretarz i Leokadia Laskowska – skarbnik.

Obecny Zarząd Koła planował obchody jubileuszu właśnie 24 października tr. Na okolicznościowym spotkaniu miano porozmawiać o tym co w czasie 50 lat udało się dokonać, a także o dniu dzisiejszym Koła i zamierzeniach na przyszłość. Jak nam powiedziała przewodnicząca Koła KGW Mirosława Staszak zamiary były takie, aby zrobić to uroczyście i z poczęstunkiem.

Niestety stan pandemii udaremnił ten zamiar. Obchody jubileuszu odłożyliśmy na późniejszy termin, kiedy dokładnie jeszcze nie wiemy. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji spowodowanej Covidem-19. Niemniej korzystając z okazji chciałam w imieniu Zarządu Koła podziękować wszystkim, którzy w okresie minionego półwiecza pracowali na rzecz Koła i wspierali nasze Koło w jego przedsięwzięciach. Ponadto zapraszam członkinie Koła, mieszkańców naszej i okolicznych wsi do włączenia się w działalność naszego Koła oraz korzystania z naszych ofert spędzenia czasu we wspólnym gronie – powiedziała Mirosława Staszak obecna przewodnicząca Koła KGW w Lucynowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *