Jubileuszowy plebiscyt

17 grudnia, 2014

Andrzej-MadajNa zakończenie roku Wielkiego Jubileuszu Gazety Słupeckiej ogłaszamy jubileuszowy, bo to XX Plebiscyt Czytelników na Słupczanina Roku 2014. Wydawać by się mogło, że plebiscyt ogłaszamy rutynowo. Uwierzcie nam Państwo, że tak nie jest. W tym roku nasz wybór będzie szczególny. Szczególny dlatego, że dokonujemy go na zakończenie jubileuszu naszej gazety. We wrześniu nasz tygodnik obchodził swoje 25-lecie, co czyni nas najstarszym tygodnikiem lokalnym w Polsce. Od 25 lat jesteśmy z naszymi czytelnikami. Wielu mieszkańców powiatu słupeckiego każdy wtorek rozpoczyna od lektury ulubionej Gazety.

25 lat, to ponad 1260 wydań, kilkaset tysięcy tekstów, felietonów i relacji. To wszystko dla naszych kochanych czytelników, bez których nie byłoby nas. Jubileuszowy XX Plebiscyt Słupczanin Roku 2014 w sposób symboliczny podsumowuje rok naszego srebrnego jubileuszu. Kto do tej pory był laureatem naszego plebiscytu? Ludzie, którzy od 25 lat pojawiają się na naszych łamach. Bohaterami naszych tekstów są przede wszystkim ludzie. Niby zwykli, a jednak nadzwyczajni. Ludzie z pasją, charakterem i pomysłem na życie. Dzięki zgłoszeniom mieszkańców miasta i gminy Słupca, naszych kochanych czytelników, wszyscy laureaci dotychczasowych XIX plebiscytów na trwałe zapisali się w historii Gazety Słupeckiej i naszego miasta.

Słupczanin RokuWśród dotychczasowych laureatów, od 1995 r., są osoby z różnych środowisk, o różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym. Jednak w każdym z przypadków ich dotychczasowy dorobek dla miasta Słupcy i regionu może być przykładem dla wszystkich. Cieszy nas, że władze miasta i powiatu zauważają naszych laureatów. Przyznawane przez samorządy wyróżnienia takie jak Herbowa Tarcza Słupcy, czy Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego są równie prestiżowe, ale jednak przyznawane przez radnych. Słupczanin Roku jednak wydaje się nam plebiscytem szczególnym, gdyż jest odzwierciedleniem aktualnych postaw i oczekiwań naszego społeczeństwa wobec tych, których uważamy za godnych naśladowania.

Laureaci tytułu Słupczanin Roku
1995 – Laureat ks. Wojciech Kochański; wyróżnieni: śp. Józef January Jasiński, śp. Marian Jarecki
1996 – Laureaci Kinga i Zygmunt Majewscy; wyróżnieni: Danuta Stefańska, Tadeusz Nowakowski, Andrzej Stencel
1997 – Laureat Maciej Nowacki; wyróżnieni: Jerzy Górski, Andrzej Kończak
1998 – Laureat Robert Michał Czerniak
1999 – Laureaci Alina i Maria Główczyńskie; wyróżnieni: Irena Muszyńska
2000 – Laureatka Anna Kazuś
2001 – Laureat ks. Dariusz Fabisiak
2002 – Laureatka Krystyna Górczyńska
2003 – Laureat Tadeusz Pilarczyk; wyróżnieni Władysław Szymański, Maciej Fiszer
2004 – Laureat ks. Hieronim Szczepaniak; wyróżnieni Franciszek Szulczyński, Tadeusz Nowakowski
2005 – Laureatka Łucja Lewicka
2006 – Laureat Jerzy Bania; wyróżnieni: Jan Jasiński, Marek Dąbrowski
2007 – Laureatka Agata Gierłowska; wyróżnieni: Barbara Budner, Henryk Wolski
2008 – Laureatka Beata Czerniak; wyróżnieni: Tadeusz Raczkowski, śp. Stanisław Garsztka
2009 – Laureatka Katarzyna Suberska; wyróżnieni: Ryszard Pawłowski, Paweł Koniński
2010 – Laureat ks. Jan Kwiatkowski; wyróżnieni: Irena Wojciechowska, Jan Gorzkowski
2011 – Laureatka Alina Nowacka; wyróżnieni: Agnieszka Szygenda, ks. Jacek Dziel, Sławomir Wojciechowski
2012 – Laureat Robert Nadgrodkiewicz (nominowani – Anna Kluczyńska, Jan Topolski, Eugeniusz Kierbedź, Mieczysław Śniegocki)
2013 – Laureat Jan Wolnicki (nominowani – Bogusława Kluczykowska, Marian Budner, Emilia Różańska)

Zapraszamy więc do nadsyłania propozycji na SŁUPCZANINA ROKU 2014. Z racji naszych dwóch jubileuszy tym razem wybierzemy też SŁUPCZANINA 25- lecia. Prosimy więc o nadsyłanie propozycji spośród naszych dotychczasowych laureatów. Dziś przedstawiamy także pierwszą nominację w jubileuszowym plebiscycie. Nadesłał ją, nasz wierny czytelnik Andrzej Kiełbowicz, który od samego początku wspiera nasz plebiscyt. Oto sylwetka zgłoszonego przez niego – Andrzeja Madaja .

Andrzej Madaj – słupczanin, projektant dróg, ulic, rond. Wiele jego projektów jest widocznych w Słupcy. Obecnie zaprojektował on i nadzorował najnowocześniejszy z projektów, czyli ulicę Traugutta. Każdy detal, drobiazg nie może być wadliwy, a wszelkie fuszerki bystre oko kandydata wychwyci i nie może ujść płazem, stąd inwestycja wydłużyła się w czasie. Nie dziwię się skoro koszty takiej budowy idą w miliony złotych i nie może być żadnych usterek, które w przyszłości obciążyłyby budżet miasta Słupca czy powiatu słupeckiego. Jak zrobić to bardzo dobrze i powoli a nie szybko, by potem była ciągle rozkopywana ulica. Widać, że bardzo mu zależy by każde dzieło zaprojektowane przez niego było trwałe i wieczne i stąd osobisty nadzór na budowie – napisał Andrzej Kiełbowicz.

•••

Na kolejne kandydatury czekamy do 20 stycznia. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej gali, którą pod koniec stycznia zorganizujemy w gościnnych murach Miejskiego Domu Kultury. Na to wydarzenie już teraz bardzo serdecznie zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *