Kiełbowicz zgłasza Arletę Adamczyk

3 stycznia, 2017

Koniec roku to czas podsumowań. To także czas naszego tradycyjnego plebiscytu SŁUPCZANIN ROKU. W tym roku to już XXII edycja tego elitarnego plebiscytu. Przypomnijmy, że rok temu SŁUPCZANINEM ROKU została lekarz rodzinny ze słupeckiej przychodni HIPOKRATES Jolanta Włodarczyk. Wyróżnienia trafiły do Anny Kuchowicz z gimnazjalnego koła CARITAS i sołtys Wierzbna Natalii Kałużnej – Goreckiej.

Każdą z naszych gal uświetnia koncert. W ubiegłym roku był to wzruszający koncert młodych artystów Darii Majewskiej i Kacpra Urbaniaka. Tuż po Nowym Roku otrzymaliśmy pierwsze zgłoszenie. Kto do tej pory był laureatem naszego plebiscytu? Ludzie, którzy od 25 lat pojawiają się na naszych łamach. Niby zwykli, a jednak nadzwyczajni. Ludzie z pasją, charakterem i pomysłem na życie. Dzięki zgłoszeniom mieszkańców miasta i gminy Słupca, wszyscy laureaci dotychczasowych XX plebiscytów na trwałe zapisali się w historii Gazety Słupeckiej i naszego miasta.

Wśród dotychczasowych laureatów, od 1995 r., są osoby z różnych środowisk, o różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym. Jednak w każdym z przypadków ich dotychczasowy dorobek dla miasta Słupcy i regionu może być przykładem dla wszystkich. Cieszy nas, że władze miasta i powiatu zauważają naszych laureatów. Przyznawane przez samorządy wyróżnienia takie jak Herbowa Tarcza Słupcy, czy Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego są równie prestiżowe, ale jednak przyznawane przez radnych.

Słupczanin Roku jednak wydaje się nam plebiscytem szczególnym, gdyż jest odzwierciedleniem aktualnych postaw i oczekiwań naszego społeczeństwa wobec tych, których uważamy za godnych naśladowania. Zapraszamy więc do nadsyłania propozycji na SŁUPCZANINA ROKU 2016.

W tym roku na kandydatury czekamy do 6 stycznia. Zgłoszenia można składać bezpośrednio w redakcji przy ulicy Traugutta 6, wysyłać na adres lub na skrzynkę mailową gazetaslupecka@gmail.com.

Nowością jest zgłaszanie kandydatur na naszym facebooku lub zgłoszenie przez formularz tutaj.

Zapraszamy do zabawy. Osoby, które przyślą zgłoszenie z uzasadnieniem zostaną nagrodzone książkami ufundowanymi przez wydawnictwa Prószyński i ska oraz poznańskiego wydawnictwa CZWARTA STRONA.

Andrzej Kiełbowicz, nasz wierny czytelnik, który niemal co roku zgłasza kandydata do naszego plebiscytu tym razem zgłosił Arletę Adamczyk.

– Pani Adamczyk to właścicielka prywatnej szkoły muzycznej w Słupcy. Od wielu lat zaangażowana w cykliczne imprezy muzyczne, gdzie uczniowie szkoły przedstawiają wspaniałe koncerty, na których jest zawsze wspaniała atmosfera – napisał w liście do redakcji.

Możemy dodać, że Arleta Adamczyk to właściciel i dyrektor Yamaha Szkoły Muzycznej w Słupcy. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Koninie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Rytmiki. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń muzycznych , wokalnych oraz z zakresu psychologii dziecka.

Praca z dziećmi to jej pasja, dlatego z zapałem zaprzyjaźnia małe dzieci, młodzież i ich rodziców z muzyką. W tym roku swój doroczny koncert szkoła YAMAHA poświęciła setnej rocznicy urodzin Edwarda Fiszera, tekściarza który przyszedł na świat w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *