Kobieta powalczy o fotel burmistrza

3 sierpnia, 2010
O kandydaturze Jarosławy Kobos ciepło wyraża się także szef SLD - Grzegorz Napieralski
O kandydaturze Jarosławy Kobos ciepło wyraża się także szef SLD - Grzegorz Napieralski

Jarosława Kobos kandydatką SLD
Już za cztery miesiące (najprawdopodobniej w połowie listopada) czekają nas kolejne wybory. Tym razem wybierzemy radnych różnych szczebli, wójtów i burmistrzów. Powoli zaczynamy poznawać kandydatów. W ubiegłym tygodniu częściowo karty odkrył Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dowiedzieliśmy się, że kandydatką SLD na burmistrza Słupcy będzie Jarosława Kobos.

Kobieta, nauczycielka, Słupczanka Działacze SLD bardzo chwalą kandydaturę Jarosławy Kobos: „W czasach kiedy polityka, nawet ta lokalna jest taka brudna postanowiliśmy wystawić kandydaturę kobiety, która może nieco złagodzi ten obraz” – mówi Henryk Janiak wiceprzewodniczący SLD w powiecie.

Partyjni koledzy podkreślają jej fachowość i przygotowanie do pełnienia funkcji burmistrza. Jarosława Kobos z zawodu jest wykładowcą nauk politycznych. Przez wiele lat uczyła w słupeckiej „dwójce”. Przez cztery lata była sekretarzem Urzędu Miasta, a potem radną powiatową.

„Obecnie jest zastępcą kierownika w Miejskim Ośrodku Pomocy Społęcznej, więc dobrze zna problemy najbiedniejszych mieszkańców Słupcy. Kolejną jej zaletą jest to, że pochodzi ze Słupcy, a to zdaje się w ostatnich latach nie było najmocniejszą stroną władz miasta” – mówią w słupeckiej SLD.

Na pytanie dlaczego zdecydowała się podjąć tak trudnego zadaniea, jakim jest kandydowanie w wyborach samorządowych, odpowiada: „Tak dużo mówią mężczyźni politycy i lokalni działacze o parytetach, o zwiększaniu udziału kobiet w lokalnych i ogólnokrajowych wyborach, a tak mało robią w tym kierunku. Uważam, że wreszcie przyszedł czas na kobiety. Jesteśmy zorganizowane, myślimy i działamy wielozadaniowo, możemy wnieść nową jakość w zarządzanie miastem. Już od wielu kadencji powtarza się smutny dla nas, kobiet, schemat – radnymi, wójtami, burmistrzami zostają przede wszystkim mężczyźni. Czy nie czas, choć w niewielki sposób zmienić te proporcje?”

Kandydatka SLD jest mocno związana ze Słupcą „Jak to się mówi jestem słupczanką od urodzenia. Tu od wielu lat mieszkają moi wspaniali rodzice – Halina i Jan Andrzejewscy, tu spędziłam szczęśliwe dzieciństwo, dorastałam i tu mieszkam. Dobro miasta jest dla mnie ważne, ważni są jego mieszkańcy i ich poziom życia. Moja praca zawodowa polega na tym, by wysłuchać drugiego człowieka i pomóc mu, ale jest to nie tylko praca, to również potrzeba serca. Na co dzień widzę zmiany zachodzące w Słupcy, doceniam je, są one zasługą mieszkańców i kolejnych włodarzy miasta. Wiem jednak, że jeszcze wiele można zrobić. Nie mam monopolu na wiedzę, chętnie posłucham zdania słupczan na temat rozwoju miasta i problemów, z jakimi spotykają się każdego dnia. Proszę o kontakt na adres e-mail: jaroslawa_k@op.pl lub slupca@sld-wlkp.pl”

•••

Data urodzenia: 08-08-1963

Zawód wyuczony: wykładowca nauk politycznych
• studium podyplpmowe prawno – samorządowe w PAN w Warszawie
• studium podyplomowe z organizacji i zarządzania pomocą społeczną na UAM w Poznaniu
• studium podyplomowe z organizacji i zarządzania w administracji publicznej na UE w Poznaniu

Stanowisko / miejsce pracy: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupcy / Z-ca Kierownika

Informacja o rodzinie: 2. dzieci – córki

Hobby: historia, polityka, turystyka, literatura (szczególnie fantasy i fantastyka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *