Kolejne, nowe auta

17 września, 2010
Ten radiowóz jest nowym nabytkiem policji
Ten radiowóz jest nowym nabytkiem policji

Komisariat Policji
„…Jest on ważnym czynnikiem pracy z przestępczością i w organizacji naszych podstawowych zadań. Najlepsze chęci nieraz nie zastąpią odpowiedniego sprzętu…” – podkreślił nadkomisarz Jan Rabiej – komendant witkowskiego Komisariatu Policji, dziękując władzom samorządów Witkowo oraz Niechanowo za wsparcie pieniężne udzielone na zakup nowego radiowozu.

W dobie finansowych trudności, zrozumienie przez władze lokalne problemów borykających policję oraz niesienie pomocy w ich rozwiązaniu, szczególnie zyskuje na znaczeniu. To właśnie dzięki hojności samorządów: witkowskiego i niechanowskiego, policja wzbogaciła się o kolejny, nowy samochód. Na ten cel przeznaczono 33 tys. zł, z czego 23 tys. 400 zł ofiarowali włodarze gminy i miasta Witkowo. Pozostałą sumę (9 tys. 600 zł) wyłożyły władze gminy Niechanowo. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to już trzeci samochód policji witkowskiego komisariatu, którego zakup dofinansowały lokalne władze.

„Widać, że komendant Komisariatu Policji w Witkowie jest bardzo dobrym gospodarzem na swoim terenie i wspólnie z władzami samorządów potrafi zadbać o to, by policjanci mieli coraz lepsze wyposażenie” – podkreślił inspektor Artur Sobolewski – szef Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Zaznaczyć należy, iż Jan Rabiej jest komendantem Komisariatu w Witkowie zaledwie od nieco ponad roku, a już postarał się o dwa nowe samochody policyjne. Warto również przypomnieć, że z końcem ubiegłego roku udało się wyremontować część posterunku. Na drugi rok będą tu prowadzone kolejne prace, między innymi termomodernizacja obiektu.

Nadkomisarz Jan Rabiej podkreślił wzorową współpracę policji z obydwoma samorządami oraz wyraził nadzieję na dalszą, równie dobrą i owocną. Na uroczystości przekazania nowego radiowozu obecny był zarówno Krzysztof Szkudlarek – burmistrz gminy i miasta Witkowo, jak i Eugeniusz Zamiar – wójt gminy Niechanowo.

Panowie oświadczyli, że policja zawsze może liczyć na ich pomoc, gdyż bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. „…Niech Wam służy jak najlepiej, niech Wam pomaga w tej trudnej pracy, jaką jest właśnie stanie na straży bezpieczeństwa naszych mieszkańców…” – stwierdził burmistrz Szkudlarek. Natomiast inspektor Sobolewski – komendant gnieźnieńskiej Komendy Powiatowej Policji zaznaczył, iż dobra współpraca wpływa na dobre wyniki, a stan bezpieczeństwa na witkowskich terenach podnosi się i jest coraz lepszy.

„Mieszkańcy Witkowa mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ liczba przestępstw spada, rośnie wykrywalność. Czyli to, do czego policja została powołana, jest realizowane” – nadmienił inspektor Artur Sobolewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *