Kolejne ofiary lata

26 sierpnia, 2010
Skorzęcin/Powidz: Tragiczne wczasy Fot: PSP Gniezno
Skorzęcin/Powidz: Tragiczne wczasy Fot: PSP Gniezno

Ubiegły tydzień był fatalny dla wczasowiczów. Nad naszymi jeziorami utonęło dwóch mężczyzn. Tragicznie zakończyły się poszukiwania 18-letniego mieszkańca Brudzewa (powiat turecki). Policja szukała mężczyzny dwa dni. Jego ciało znaleziono we wtorek (10.08) w wodach Jeziora Białego.13 sierpnia utonął również 46-letni mężczyzna.

W piątek 6 sierpnia 18-letni Dawid M. wraz ze swoimi kolegami przyjechał do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Miał tam pozostać do poniedziałku. Niestety w sobotę około godziny 19.00 mężczyzna zaginął. W niedzielę przed 18.00 złożono zawiadomienie o zaginięciu. Od tego momentu rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Policjanci z Gniezna i Komisariatu Policji w Witkowie razem ze strażakami z Witkowa oraz funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej przeczesywali tereny wokół jeziora. W akcji poszukiwawczej brali również udział funkcjonariusze wyposażeni w dwie łodzie oraz przewodnik psa tropiącego ze swoim czworonogiem.

„Poszukiwania zakończyły się dzisiaj po godzinie 9.00, kiedy to dyżurny policji w Gnieźnie otrzymał informację o znalezieniu w pobliżu bramy wjazdowej na teren Ośrodka w Jeziorze Białym zwłok mężczyzny. Ciało 18-latka odnalazł przechodzący w pobliżu wędkarz. Potwierdzono tożsamość mężczyzny. Wstępne oględziny wykonane pod nadzorem Prokuratora Rejonowego ze Słupcy nie wskazują na udział osób trzecich. Wszczęto śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn śmierci Dawida M.” – informuje Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Jak dowiadujemy się dalej od strażaków z Gniezna: „Dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie z Policji o pomocy w wyłowieniu topielca z jeziora Białego przy ośrodku wypoczynkowym w Skorzęcinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dryfujące kilka metrów od brzegu zwłoki mężczyzny. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, zwodowaniu łodzi oraz przetransportowaniu zwłok na brzeg jeziora.”

•••

Do równie tragicznego wydarzenia doszło w Powidzu na „Dzikiej Plaży”. Z policyjnych informacji wynika, że podczas rekreacyjnego spędzania czasu utonął 46-letni mężczyzna.

Jak informuje rzecznik prasowy słupeckiej komendy: „13 sierpnia godz. 14:20 Powidz. Mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego powiadomił służby ratunkowe o wypadnięciu z rowerku wodnego swojego znajomego. 46-letni mężczyzna utonął w okolicach „Dzikiej Plaży”. Wyłowiono zwłoki, które następnie zabezpieczono celem zbadania dokładnych przyczyn śmierci.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *