Koncert Noworoczny z Fiszerem w tle

21 stycznia, 2020

13 stycznia minęła 48. rocznica śmierci patrona naszej szkoły, Szkoły Muzycznej Yamaha w Słupca- Edwarda Fiszera. Z tej okazji zorganizowaliśmy „Koncert Noworoczny z Fiszerem w tle”, podczas którego przedstawiliśmy wiązankę wierszy i piosenek z tekstami Fiszera takich, jak: „Jutro będzie dobry dzień”, „Ballada Bieszczadzka”, „Nie mam o to żalu”, „Całe miast o tym wie”, „W twoje ręce”.

Pięknie one zabrzmiały wraz z zaangażowaniem i wspólnym wykonaniem publiczności. Na pochwałę zasługują też aranże przygotowane przez nauczycieli szkoły, jak i wspólne wykonanie „na żywo” nauczycieli i uczniów. Profesjonalne i emocjonalne! Aplauz publiczności uzyskały również utwory świąteczne, które zakończyły to miłe spotkanie.

W koncercie pokazali się uczniowie klasy wokalu niżej podpisanej, a także pani Katarzyny Bobrowskiej i pana Krzysztofa Miętkiewicza: Aleksandra Bąkowska, Roksana Chojnacka, Daria Kowalówczana, Amelia Imbiorowicz, Dominika Wośkowiak, Maksymilian Wysocki, Igor Golonka, Wiktor Golonka, Katarzyna Szulc, Katarzyna Łukasiewicz. W nietypowej aranżacji perkusyjnej, autorstwa nauczyciela prowadzącego pana Andrzeja Żaka, usłyszeliśmy Jarosława i Dawida Filipiaków oraz Wojciecha Nowakowskiego. To był wulkan energii. W takim też klimacie zabrzmiało na elektrycznych gitarach wykonane przez Igora Golonkę i Marcina Dąbrowskiego „Jingle Bell Rock”. To uczniowie pana Romana Komicza. Fortepianowy czar kolędy „Lulajże Jezuniu” przekazał Eryk Ryźlak z klasy instrumentów klawiszowych pana Marcina Pawlika. Na popularnym ukulele wraz z nauczycielami zagrała oraz zaśpiewała Ola Bąkowska – „ Let is Snow” Nauczyciele szkoły nie tylko przygotowali uczniów, akompaniowali im podczas koncertu, ale przygotowali i zaprezentowali też swoje utwory.

Dziękuję nauczycielom, występującym uczniom. Ale przede wszystkim jako społeczność szkolna dziękujemy za życzenia i obecność naszym gościom, do których grona mamy zaszczyt zaliczyć starostę powiatu słupeckiego pana Jacka Bartkowiaka, burmistrza miasta Słupca Michała Pyrzyka, zastępcę burmistrza pana Jacka Szczapa, kierownika wydziału promocji Urzędu Miasta i pracowników w osobach pani Arlety Kolskiej-Hypkiej, Magdaleny Kosmalskiej- Zauer, Remigiusza Rybskiego, małżonkę przewodniczącego Rady Miasta Grażynę Szymkowiak, Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy pana Tadeusza Raczkowskiego, krewnych Edwarda Fiszera państwa Annę i Ryszarda Ziajów, panią Ewę Kistelę oraz propagatora postaci Fiszera, pana Andrzeja Kiełbowicza. Edwarda Fiszera łączy z naszym miastem miejsce urodzenia, emocje dzieciństwa i dorastania wśród kochanych ludzi, ale także ich utrata. Uczucie te zawarte są w jego twórczości, którą społeczność naszej szkoły w coraz szerszym zakresie odkrywa i propaguje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *