Końcówka na miarę utrzymania

17 maja, 2011
Jacek Mikołajczyk strzelił gola dającego Słupcy prowadzenie

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli seniorzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego. W sobotnie popołudnie pokonali oni na boisku w Zagórowie piłkarzy Olimpii Koło 2:0 (0:0). Tym samym niemal pewne jest, że dzięki temu zwycięstwu – po wakacjach – zawodnicy SKP będą znów rywalizować z innymi zespołami w IV lidze.

To miał być łatwy mecz, ale widać było, że stawka meczu sparaliżowała poczynania ekipy Roberta Sarnowskiego. Okazało się, że OLIMPIA ma lepszy zespół niżby na to wskazywało miejsce w tabeli. Po niezbyt ciekawej pierwszej połowie, w której to obie ekipy stworzyły sobie po dwie sytuacje, na tablicy wyników widniał rezultat bezbramkowy. Po zmianie stron, na boisku nie brakowało walki, a zawodnikom gospodarzy i gości ciężko było przedostać się w pole karne rywala. Widać było, że zarówno piłkarze SKP jak i Olimpii za wszelką cenę starali się zatrzymać dostęp do swojej bramki, by móc atakować z kontry.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, odważniej zaatakowali słupczanie. W 85 minucie ważną bramkę dla SKP strzelił Jacek Mikołajczyk, a 60 sekund później końcowy rezultat przypieczętował Mariusz „Muzyk” Szymański! I tym samym mecz o „6” punktów zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 kolejki. Seniorzy SKP rozegrają jeszcze dwa spotkania w roli gospodarza, ale zanim to nastąpi, już za tydzień stoczą bój z zawodnikami Obry Kościan.