Konkurs Instytutu Lecha Wałęsy

12 września, 2013

GEN WOLNOŚCI

Zachęcamy naszych czytelników do wzięcia udziału w konkursie skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników będzie namalowanie plakatu oraz napisanie opowiadania inspirowanego treścią „Historyjek o historii”. Zgłoszenia do konkursu należy kierować na adres Instytutu Lecha Wałęsy lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dla autorów najciekawszych prac organizatorzy konkursu przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody: wysokiej klasy tablet, aparaty fotograficzne i gadżety historyczne programu „Mam Gen Wolności”. Regulamin konkursu i szczegółowe zasady uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej programu www.genwolnosci.pl w zakładce aktualności.

Organizatorem kampanii „Mam Gen Wolności” jest Instytut Lecha Wałęsy.
Partnerami kampanii „Mam Gen Wolności” są: sieć sklepów Biedronka, Narodowe Centrum Kultury, Studio Zakład oraz grupa wydawnicza Bookmark.

Tymczasem u nas mamy dla Was kilka pakietów „Kto Ty jesteś?”. „Kto Ty jesteś” to wyjątkowy, bogaty pakiet mający zachęcić najmłodszych do samodzielnego poznawania historii wydany w ramach programu „Mam Gen Wolności” przez Instytut Lecha Wałęsy. Publikacja od 22 sierpnia jest dostępna w sieci sklepów Biedronka i innych punktach dystrybucji.

W skład pakietu „Kto ty jesteś” wchodzą wzruszające „Historyjki o historii” opowiadające o najważniejszych wydarzeniach w dziejach Polski. Do opowiadań dołączona jest również płyta audio z interpretacjami znakomitych polskich aktorów, m.in. Krystyny Jandy, Krzysztofa Kowalewskiego, Małgorzaty Sochy i Piotra Adamczyka. Wszystkie rodziny, które zakupią zestaw znajdą w nim szablon drzewa genealogicznego, którego uzupełnienie będzie dobrą okazją do zgłębienia dziejów historii własnego rodu. Najmłodszych ucieszą zapewne przygotowane kolorowanki historyczne.

Publikacja wydana jest w ramach ogólnopolskiego projektu „Mam Gen Wolności”. Realizowany projekt dąży do zbudowania nowoczesnego poczucia patriotyzmu wśród najmłodszych oraz integracji Polaków w szacunku dla dotychczasowych osiągnięć obywateli i całego społeczeństwa. Zgodnie z założeniami, program nie opiera się na ocenie wydarzeń sprzed lat, lecz ma na celu uświadamiać, iż zawsze, niezależnie od czynników historycznych, posiadaliśmy w sobie „Gen Wolności”, dzięki któremu udało nam się przetrwać i odbudować niepodległą Polskę. Tym razem z naszym przesłaniem chcemy trafić do młodych odbiorców – tłumaczy Piotr Gulczyński, prezes Instytutu Lecha Wałęsy.

Pakiety „Kto Ty jesteś?” będą do wygrania w konkursie na naszym facebookowym fanpage’u. Wystarczy napisać nam jakąś zabawna historyjkę anegdotę, lub rysunek związany z dziećmi i współczesnym patriotyzmem. Zachęcamy do wzięcia udziału!

RegulaminRegulamin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *