Koronawirus w strzałkowskim DPSie

22 września, 2020

W poniedziałek (14 września) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupcy poinformowała o kolejnym zakażeniu koronawirusem w naszym powiecie. Jak się okazało jest to ok. 40-letnia mieszkanka powiatu wrzesińskiego, która jest pracownikiem Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie.

Od razu podjęto decyzję o poddaniu izolacji osób, z którymi kobieta miała kontakt. Zostały również pobrane wymazy. W kolejnych dniach stwierdzano kolejne zachorowania na COVID- 19 w powiecie słupeckim.

W niedzielę słupecki SANEPID poinformował o aż 14 pozytywnych wynikach na obecność koronawirusa.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego PSSE w Słupcy czy ma to związek z wykryciem wirusa w strzałkowskim DPSie. Oto jaką otrzymaliśmy odpowiedź:

– My wychodzimy z takiego założenia, że my podajemy ogólnie ,,mieszkaniec powiatu słupeckiego”. Nie wskazujemy konkretnie, bo to źle wpływa na społeczeństwo. Powoduje agresję, nienawiść, hejtowanie osób, które są na kwarantannie. Są to niepotrzebne informacje medialne. Te osoby są objęte izolacją, kwarantanną, nie przemieszczają się. Nasza rola w tym wszystkim jest taka, że my ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa, czyli poddajemy ludzi kwarantannie, robimy wywiady telefoniczne. Wiadomo, jeżeli jakaś osoba, u której stwierdzono koronawirusa miała kontakt z innymi osobami, to dzwonimy do szkół itp., aby poinformować, że taka osoba była. Nie chcemy siać paniki – mówi Małgorzata Pluta, rzecznik prasowy PSSE w Słupcy.

Do tej pory (stan na 21.09 godz. 12:00) w naszym powiecie zarażonych jest 19 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *