Kradli i palili

5 lipca, 2011
Zatrzymani młodociani
Zatrzymani młodociani

Zatrzymani młodociani
22 czerwca w Kosewie policjanci Posterunku Policji w Orchowie zatrzymali w bezpośrednim pościgu 17-letniego mieszkańca Słupcy, który wspólnie z dwoma młodymi chłopakami dokonał dwóch kradzieży z włamaniami oraz podpalił dach altanki kryty strzechą.

Współsprawcy to 15-latek ze Strzałkowa i drugi 17-latek ze Słupcy. Wszyscy na tzw. stopa wybrali się ze Słupcy nad jezioro w Kosewie. Młodociani włamali się najpierw do jednej przyczepy w rejonie pola kempingowego , z której po splądrowaniu skradli prezerwatywy. Następnie usiłowali włamać się do przyczepy stojącej obok, jednak nie zdołali pokonać jej zabezpieczeń i nie weszli do środka.

Straty, które spowodowali, chcąc dostać się do wnętrza pomieszczeń znacznie przekroczyły wartość zabranych przedmiotów. Na koniec z niewyjaśnionych przyczyn podpalili altankę znajdującą się kilkaset metrów dalej nad Jeziorem Powidzkim, powodując straty w kwocie 3700 zł. Małolat odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Dwóm pozostałym grozi do 10 lat więzienia.

„Przerażające jest to, że w tak młodym wieku młodzież popełnia poważne przestępstwa bez konkretnej przyczyny. Nudziło im się ? Chcieli z pompą rozpocząć wakacje, czy zapragnęli popisać się przed kolegami? Sami nie potrafią tego wytłumaczyć. Jedno jest pewne, że w dorosłość wkraczają jako przestępcy.” – mówi Marlena Kukawka, rzecznik prasowy słupeckiej policji.

Fot: KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *