Kronika Policyjna 10-2011

16 marca, 2011

USZKODZILI SAMOCHODY
4 marca br policjanci z Zespołu ds. Nieletnich KPP w Słupcy ustalili, że trzech nieletnich z Orchowa w okresie od 07.02 do 26.02.2011r. uszkodziło w Orchowie dwa samochody osobowe powodując straty w kwocie 800 zł oraz dokonało kradzieży prętów metalowych wartości ok. 800 zł. Policjanci z PP w Orchowie wspólnie z Zespołem zatrzymali nieletnich w wieku 15,14, 13 lat. W trakcie przesłuchań młodzi ludzie przyznali, że poprzez kopanie uszkodzili błotnik oraz urwali dwa lusterka zewnętrzne od samochodu Opel Astra, a także wybili przednią szybę w samochodzie VW Beatle. Skradzione przy okazji pręty sprzedali na w punkcie skupu złomu, aby mieć na drobne wydatki. Nie umieli wytłumaczyć dlaczego uszkadzali cudze mienie, traktowali to jako zabawę. Po przesłuchaniach zostali zwolnieni do domów, ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

ROLNICZA KRADZIEŻ
W okresie od 1 do 2 marca br. w Rozalinie z terenu gospodarstwa rolnego skradziono 5 szt. bron ciężkich i 7 szt. bron lekkich oraz kopaczkę konną. Suma straty to ok. 1000 zł. Dzień po zgłoszeniu przestępstwa słupeccy kryminalni ,dzięki dobremu rozpoznaniu terenu ustalili, że sprawcą kradzieży jest 20-letni mieszkaniec gm. Słupca. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie umiał wyjaśnić dlaczego dopuścił się kradzieży. Zrabowane przedmioty sprzedał w punkcie skupu złomu.

UKRADŁ BIŻUTERIĘ
28 lutego w godz. 13.00-20.00 w Strzałkowie na ul. Kochanowskiego nieznany sprawca poprzez wybicie szyby w oknie na parterze włamał się do domu jednorodzinnego, skąd następnie ukradł biżuterię wartości ok. 300 zł.

NARKOTYKI
5 marca o godz. 20.55 w Orchowie policjanci z PP w Orchowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca pow. konińskiego, u którego ujawnili marihuanę. Mężczyzna przyjechał na dyskotekę z koleżeństwem z gm. Wilczyn. Wpadł podczas kontroli drogowej. Za posiadanie narkotyków grozi nawet do trzech lat więzienia.

PRZESTĘPSTWA GOSPODARCZE
Policjanci z Zespołu do walki z przestępczością gospodarczą podczas weekendowych akcji z przedstawicielami ZAIKS-u ujawnili w Zagórowie i Kornatach przypadki rozpowszechniania utworów muzycznych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej bez podpisanej umowy licencyjnej, co stanowi przestępstwo w myśl Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

NIETRZEŹWI KIEROWCY
1 marca w Gonicach policjanci ruchu drogowego zatrzymali Janusza K. lat 56 zam. pow. wrzesiński, który kierował rowerem na drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości 0,86 promila w organizmie.

1 marca w Trąbczynie policjanci ruchu drogowego zatrzymali Józefa J. lat 53 zam. gm. Zagórów, który kierował rowerem na drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości 0,96 promila w organizmie.

1 marca w Imielnie policjanci PP Zagórów zatrzymali Rafała R. lat 36 zam. gm. Zagórów, który kierował rowerem na drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości 2,05 promila alkoholu w organizmie.

3 marca w Anielewie policjanci PP Zagórów zatrzymali Zbigniewa Ł. lat 49 zam. gm. Zagórów, który kierował samochodem osobowym na drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości 1,14 promila alkoholu w organizmie.

3 marca dzielnicowy KPP w Słupcy zatrzymał Krzysztofa S. lat 25 zam. gm. Strzałkowo, który kierował samochodem osobowym wbrew zakazowi sądowemu.

3 marca dzielnicowy KPP w Słupcy zatrzymał Arkadiusza R. lat 39 zam. gm. Słupca, który kierował samochodem osobowym wbrew zakazowi sądowemu.

4 marca w Orchowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali Jana C. lat 62 zam. gm. Orchowo, który kierował rowerem na drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości 1,3 promila w organizmie.

5 marca Łazińsku I policjanci ruchu drogowego zatrzymali Zenona S. lat 41 zam. gm. Zagórów, który kierował ciągnikiem rolniczym, będąc w stanie nietrzeźwości 0,77 promila w organizmie.

6 marca w Słupcy policjanci ruchu drogowego zatrzymali Dariusza W. lat 51 zam. pow.koniński, który kierował samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości 0,77 promila w organizmie.

6 marca w Sierakowie policjanci PP Strzałkowo zatrzymali Sławomira P. lat 31 zam. gm. Słupca, który kierował samochodem osobowym wbrew zakazowi sądowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *