Kronika policyjna…

22 lutego, 2013

50-latek złapany
12-14 lutego w Cieninie Kościelnym nieznany sprawca pod nieobecność właścicieli włamał się do domu jednorodzinnego skąd dokonał kradzieży biżuterii, szlifierki oraz artykułów spożywczych, powodując straty w kwocie ok. 800 zł. Dwa dni później słupeccy policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa. Okazał się nim być 50-letni mieszkaniec gm. Słupca. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Policjanci odzyskali część zrabowanego mienia – szlifierkę.

W ORCHOWIE NADAL NARKOTYKI
9/10 lutego w Orchowie policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, które posiadały przy sobie amfetaminę. 19-letni mieszkanie gm. Powidz i 24-letni mieszkaniec Słupcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Po wyjaśnieniu okoliczności zatrzymania zostali zwolnieni do domów. 17 lutego w Orchowie policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu konińskiego, przy którym ujawnili środki odurzające w postaci marihuany.

OKRADLI… WIADUKT
10/11 lutego w Graboszewie nieznany sprawca dokonał kradzieży 10 metalowych barier energochłonnych zamontowanych na wiadukcie drogowym. Urząd Gminy w Strzałkowie wycenił straty na ponad 2000 zł.

SKRADZIONO NARZĘDZIA
10/11 lutego w m. Cienin Kolonia włamano się do stodoły, z której skradziono spawarkę i szliferkę oraz przewody elektryczne.

WŁAMANIA DO DOMKÓW LETNISKOWYCH
13 stycznia do 10 lutego br. w Salamonowie nieznani sprawcy włamali się do kilku domków letniskowych skąd dokonali kradzieży elementów wyposażenia pomieszczeń, głównie baterii umywalkowych, powodując ok. 3000 zł strat.

PIJANI NA DROGACH
11 lutego w Słupcy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca gm., który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie.

13 lutego w Słupcy policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca gm. Słupca, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości ok. 2 promili alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych w Myszakowie policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali 16 –letniego mieszkańca tej gminy, który kierował samochodem osobowym nie posiadając do tego uprawnień i spowodował kolizję drogową – uderzył w betonowe ogrodzenie uszkadzając je, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Jak się okazało chłopak prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu – 0,39 promila alkoholu w organizmie. Wraz z nim samochodem podróżowało troje znajomych. Kluczyki do auta nieletni zabrał bez wiedzy dorosłych domowników. Za swój czyn odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

14 lutego w Bukowem policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca gm.Zagórów, który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości ok. 3 promili alkoholu w organizmie.

15 lutego w Szetlewku policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca gm.Zagórów, który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości ok. 1,3 promila alkoholu w organizmie.

16 lutego w Stawie policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca gm. Września, który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości ok. 1,1 promila alkoholu w organizmie.

16 lutego w Zagórowiepolicjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gm. Zagórów, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości ok. 1,7 promila alkoholu w organizmie pomimo posiadania sądowego zakazu kierowania

17 lutego w Zagórowie policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca gm. Zagórów, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości ok. 3 promili alkoholu w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *