Kronika policyjna

8 listopada, 2017

3 listopada policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w Słupcy 25-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości i uderzył pojazdem w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało, że mieszkaniec Słupcy miał ok. 2 promili alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia dzielnicowy zatrzymał w Młodojewie nietrzeźwego 64-letniego mieszkańca gminy Słupca, który prowadził samochód osobowy. Miał ok. 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania autem.

4 listopada w Słupcy doszło do podobnego zdarzenia. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę bez uprawnień do prowadzenia pojazdu. 35-letni mieszkaniec Słupcy prowadził samochód mając ok. 2,5 promila w organizmie.

5 listopada w Orchowie policjanci z miejscowego posterunku policji zostali powiadomieni przez świadka, który informował o mężczyźnie znajdują się pod wpływem alkoholu, który kieruje autem. Mężczyzna przebywał w towarzystwie drugiego kolegi, który również był pijany. Obaj zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Zarzut prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości (ok. 1, 3 promila – ) przedstawiono 34- letniemu mężczyźnie z powiatu aleksandrowskiego woj. kujawsko-pomorskiego. Należy pochwalić obywatelską postawę osoby, która powiadomiła o zdarzeniu i być w ten sposób zapobiegła tragicznym wydarzeniom na drodze.

31 października powiadomiono słupecką komendę policji o kradzieży koparko-ładowarki koloru żółtego m-ki JBC. Pojazd skradziono pomiędzy godz. 16.00 – 16.30 z ulicy Wąskiej w Słupcy. Sprawca mógł wyjechać ul. Ogrodową i Okopowa. Świadkowie lub osoby posiadające informacje o tym zdarzeniu proszone są o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy przy ul. Poznańskiej 13 lub telefoniczny pod numerem 63 274 12 11 lub 997.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *