Kryzys pożarł basen

6 grudnia, 2011

Samorządy liczą na pieniądze z Unii
Ekonomiczne realia i pukający do drzwi kryzys znacznie ograniczył inwestycje. Niestety nie ominęło to również naszego miasta. Jedno z najbardziej od lat oczekiwanych przez społeczeństwo naszego powiatu przedsięwzięcie – budowa krytej pływalni w Słupcy z braku środków zaczyna rozciągać się w czasie. Miejmy nadzieję, że plany nie porosną mchem i nie będzie to proces długotrwały.

Chęci do powstania obiektu są dalej podtrzymywane. Po wstępnych rozmowach pomiędzy gminą miejską Słupca a powiatem słupeckim ustalono, że pływalnię w stolicy powiatu ma budować miejsko – powiatowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Ten odrębny podmiot może zostać powołany w przyszłym roku. Udziały po połowie dostarczą oba samorządy, choć nie wyklucza się możliwości przystąpienia do spółki zainteresowanych gmin z naszego powiatu. Czy będą zainteresowane czas pokaże.

Do zadań nowo utworzonego podmiotu należeć będzie przygotowanie całego postępowania przetargowego, weryfikacja projektu pod względem funkcjonalno- użytkowym, konieczna dla możliwości ewentualnego podłączenia obiektu pod zasilanie gazem, którego jeszcze w Słupcy nie było, gdy powstawał projekt. Spółka będzie musiała też się zając poszukiwaniem środków zewnętrznych na sfinansowanie inwestycji. Na dzień dzisiejszy całkowity koszt budowy basenu szacowany jest na około 25 mln. zł brutto. Jest to wariant najtańszy. Budżet miasta po stronie wydatków kształtuje się na poziomie 32 mln. zł a powiatu 56 mln. zł.

„W obecnej sytuacji spowolnienia gospodarczego zapewne ani miasto ani powiat nie podejmą decyzji o dalszym zadłużaniu się samorządów nawet na tego rodzaju zadanie inwestycyjne” – poinformował burmistrz Michał Pyrzyk – „Możliwe by było wygospodarowanie wkładu własnego w połowie kosztów gdyby resztę zasiliły środki zewnętrzne. Niestety województwo wielkopolskie, jako jedyne w kraju w obecnym rozdaniu pieniędzy unijnych nie przewiduje dofinansowania krytych pływalni, uznając, że wszędzie one już są. Założyliśmy z panem starostą, że będziemy starać się o pozyskanie funduszy z kolejnej puli unijnej. Na obecną chwilę nie wiemy jednak czy będzie to możliwe. Nowa transza rusza po 2013 r.”

Wkrótce rozpoczną się prace nad tworzeniem nowego programu mającego na celu aplikowanie środków unijnych. W województwie wielkopolskim poza Słupcą jest zaledwie kilka powiatów nie posiadających krytej pływalni.

 1. „W województwie wielkopolskim poza Słupcą jest zaledwie kilka powiatów nie posiadających krytej pływalni”. Mamy za to 3 kościoły i chyba 8 dobrodziei na utrzymaniu – to powinno wystarczyć.

 2. miś łożysz na dobrodziei ??? pewnie nie i na kościoły też nie to na c…j ta gadka, kryzys to kryzys a ty jak palikot kościół be Grodzka cacy

 3. Szanowny michu więcej kultury osobistej.A szanowny mich słyszał o czymś takim jak konkordat???? jest to wspaniałe narzędzie do finansowego dojenia Polski przez kler. A ile szanowny michu na mocy tego konkordatu kler otrzymuje szmalu??? a ta kasiora to czyja jest???? nas wszystkich podatników szanowny michu.A ile miesięcznie szmalu kasuje kapelan tonącego w długach szpitala w Słupcy??? a ilu takich kapelanów jest w całej Polsce???? na razie tyle pytań do szanownego micha.

 4. Wybory demokratyczne były? Były . Lud zagłosował? Zagłosował. Kogo wybrał?
  Suchocką, Lewandowskiego, Onyszkiewicza, Kuronia, Niewiarowskiego, Rokitę. Bieleckiego czyli obecna PO a kto klepnął Kwachu czyli czerwony znaczy się PO z komuchami podpisały konkordat a teraz ryja drą i elektorat co na nich głosował razem z nimi. Tak szanowny Mieciu wg mnie głosowałeś na te osoby a teraz zonk. I tak kościół nas kosztuje mnie niż uwłaszczenie aparatczyków partyjnych na podstawie okrągłostołowej.

 5. Wszystko się zgadza tylko szanowny michu nie bredź że ktoś nie łoży na kler a łoży każdy kto podatki płaci.A szanowny mich niech będzie uprzejmy napisać ile to Najjaśniejszą kosztuje utrzymanie kleru i nie odwraca uwagi uwłaszczeniem a jeżeli szanowny mich ma dane liczbowe dotyczące tego uwłaszczenia to też proszę napisać.A czy szanowny mich odróżnia kościół od kleru???? Szanowny michu na kogo głosowałem to wiem i to stwierdzenie wg mnie może sobie szanowny mich wyrzucić do kosza

 6. Łożysz i łożyć będziesz mnie się nie podoba że muszę łożyć na premie dla nierobów od stadionu, na zasiłki, na ogłoszenia instytucji państwowych w prywatnej prasie, na pensje ludzi kultury którzy z kulturą nic wspólnego nie mają , na nędzne filmy finansowane przez PISF i nic to nie zmienia. Danych na temat uwłaszczenia nie ma bo któż miałby je podać ci co kradli czy ci co kraść pozwolili? A na razie to właśnie ci władzę sprawują

 7. Szanowny michu a łożenie kasiory na kler to Ci się podoba???? z pozostałym łożeniem przez Ciebie wymienionym z wyjątkiem zasiłków dla bezrobotnych zgadzam się. A może tak z naszego terenu wymienisz nazwiska tych uwłaszczonych poprzez kradzież mienia wypracowanego przez społeczeństwo.Odwagi,czekam na odpowiedź ponieważ uważam że każdy złodziej powinien być karany bez względu czy to jest komuch , solidaruch,śmietankowy lub innego koloru

 8. Taaa wymienię a potem będę po sądach się włóczył heheh. Tak jak powiedziałem dobrze wiesz kto się uwłaszczył. A dowody na to niestety zaginęły tak jak lojalka Wałęsy, ot prawo zwycięzcy. Łożenie na nikogo nie jest miłe memu sercu i portfelowi , lecz tak jak powiedziałem jest kilka pozycji , budzących większy wstręt we mnie niż finansowanie kościoła a muszę płacić np 1,3 mln dla dwóch nygusów którzy udają że zorganizowali EURO .

 9. Ha,ha,ha widzisz szanowny michu jesteś niby bohater a właściwie to cykor umiejący krzyczeć anonimowo a co do Wałęsy to teraz chłopa z błotem mieszają a wcześniej na plechach go nosili i darli papy precz z komuną.Ładne to postępowanie

 10. Na tych w sukienkowych szamanów łożą wszyscy obywatele. Zostali przymuszeni poprzez konkordat, złodziejstwo w biały dzień w wykonaniu szamanów katolsko chrześcijańskich oraz z podatków. Będący przy władzy, już od najniższego jej szczebla kajają się przed tymi sukienkowymi i bez względu na stan finansów oddają im kasę. Szamaństwo katolsko chrześcijańskie zawładnęło wszystkimi obszarami życia społeczeństwa. Spróbuj się przeciwstawić. Polska jest krajem świeckim. Jeśli natomiast banda katoli chce mieć symbole to mają od tego swoje przybytki. Nie wyrażam zgody aby katole z całą hałastra sukienkowych przesiąkniętych pedofilią w jakikolwiek sposób szwendali się w życiu społecznym. Won z katolsko-watykańską propagandą, ciemniactwem i zabobonami. Oni się wszystkiego wyprą. Krucjat też się wypierali/wypierają. Od zarania ludzkości nie było takiego zdziczałego klanu. Wypierają się nawet tego, że świat ma ich w czterech literach.. Ta chora formacja w czarniawych sukienkach nie może dalej funkcjonować bez jątrzenia. Nie jesteśmy krajem cierpiętniczym, jak chcą nam przedstawić. Należy odsunąć tą fanatyczną czarną zarazę od życia politycznego i społecznego naszego kraju. Ich skrzywiony fanatyzm religijny przynosi same problemy.

 11. Bohaterów pełne są cmentarze i cele więzienne a wypowiadam się tak samo anonimowo jak ty , przywilej internetu , teksty z cykorem są tanie i używane przez wojewódzkiego na forach

 12. Szanowny michu co ten Hans wypisuje??? czy on czasami nie atakuje Pana Boga jak sądzisz???? znowu poleciałeś po bandzie,w wolnej demokratycznej RP bohaterowie w celach więziennych???? a za co oni w tych celach więziennych???? nazwisk oczywiście nie wymienisz.

  1. Ten od szczawiu i mirabelek siedział w więzieniu za napad na kasjerkę. Słyszałeś o tym? Jako polityczny, ponieważ ten utarg był zawinięty w „Politykę”. Nazwiska znajdziesz, nie bądź leniem. Odnośnie czarnosukienkowych tym bardziej. Masz Internet i nie umiesz korzystać? Czekasz na szarpane i dodawać komentarz tylko potrafisz? Pozdrawiam Hans.

 13. Hans zapewne jak paligłup chce bzykac 13-latki więc dyskusja z nim nie ma sensu. A co do wolnej II RP to są paru przedsiebiorców np zapraszam na strony ZPP

  1. Mam 60, wyjechałem kilka lat temu z kraju w czasie względnej jeszcze stabilizacji lecz już pisklaki rozpoczęły wrzask. Cieszę się, że jestem tutaj, tutaj znalazłem spokój, bezpieczeństwo tak wewnętrzne jak i o dzień następny, stabilizację. Nie żyję wspomnieniami, one są sczerniałe klerem w każdej dziedzinie życia, a w zasadzie egzystencji pod nadzorem kleru, pisklaków. Oddycham pełną piersią swobody wśród tylu wspaniałych ludzi bez uprzedzeń. Czy inne tutaj jest niebo, pejzaże, życie? TAK! po stokroć! Bez szowinizmu, bandytyzmu, pijaństwa, oskarżeń, pomówień, gwałtów, zawiści. Pozdrawiam rodaków, dla których Polska, to normalność,- radość, uśmiech, ciepło rodzinne, współrodaków, sąsiadów, zwykłych ludzi na ulicy, gdzie uśmiechnięta buzia czteroletniego malucha mówi do ciebie – cześć, miłego dnia. P.S. Nie jestem z żadnej partii, swój głos oddaję na ludzi, na ludzi, których poznałem oraz zawierzyłem. Mamona wielu skrzywiła w każdym względzie, szczególnie moralnym i etycznym. Trzymam się tego co wypracowałem w wieku 12 lat. Jestem z tego dumny i z chrześcijańsko-katolską hałastrą nie jest mi po drodze. Pozdrawiam.

 14. Szanowny Hansie ja zadałem pytania michowi a ty się obraziłeś i na nie odpowiadasz.Czytaj wszystkie moje wpisy to wszystko będziesz wiedział jakie jest moje stanowisko odnośnie łożenia na kler na mocy konkordatu tym bardziej że jesteś bardzo dobrze wyedukowany.

  1. Przepraszam. Trochę zadziałały emocje. Znam Twoje komentarze i trochę mnie to „odwróciło” w drugą stronę. Przepraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *