Ks. Hieronim Szczepaniak doktorem nauk teologicznych

25 listopada, 2010
Ks. Hieronim Szczepaniak został doktorem nauk teologicznych
Ks. Hieronim Szczepaniak został doktorem nauk teologicznych

Proboszcz parafii p.w. bł. Bpa Michała Kozala obronił doktorat
Najmłodszy słupecki proboszcz z najmłodszej słupeckiej parafii – słupecki dziekan ks. Hieronim Szczepaniak, 9 listopada, na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie obronił pracę doktorską. W publicznej obronie wzięli udział także przedstawiciele parafii Biskupa Kozala, którzy na gorąco składali gratulacje swojemu proboszczowi.

Ks. Hieronim Szczepaniak, po czterech latach studiów, napisał i obronił pracę doktorską nt. „Modlitwa duszą ekumenii w nauczaniu Papieża Jana Pawła II”, której promotorem był ks. dr hab. Wojciech Hans prof. UKSW, a recenzentami ks. prof. dr hab. Stanisław Urbański z UKSW i ks. dr hab. Józef Budniak prof. z Uniwersytetu Śląskiego.

Relację z publicznej obrony ks. Szczepaniaka przedstawił nam Władysław Szymański, kronikarz parafii – Po przedstawieniu przez promotora dokonań i życiorysu doktoranta, a następnie krótkiego omówienia pracy doktorskiej przez ks. mgr. Hieronima Szczepaniaka, pracę doktorską omówili recenzenci i wydali pozytywne opinie. Doktorant błyskotliwie odpowiadał na zadawane pytania profesorów, członków komisji. Widziałem pojawiający się uśmiech na twarzach pytających profesorów i dużą satysfakcję jaką sprawiał doktorant swymi wypowiedziami. Byłem dumny z mojego proboszcza, że tak wspaniale bronił swojej pracy doktorskiej. Komisja wyczerpała pytania i udała się na naradę w celu podjęcia ostatecznej decyzji. Po powrocie przewodniczący ogłosił, że ks. mgr został doktorem nauk teologicznych.

Proboszczowi towarzyszyła także najbliższa rodzina, przyjaciele, księża i koledzy z UKSW. Profesorowie i uczestnicy składali ks. dr. Hieronimowi Szczepaniakowi szczere i serdeczne gratulacje i życzenia.

– Ja także złożyłem najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, również i w imieniu mojej żony śp. Jadwigi, która bardzo interesowała się postępami w pisaniu pracy, w zdawaniu trudnych egzaminów przez ks. Hieronima Szczepaniaka – dodał Władysław Szymański.

Redakcja także składa Księdzu Proboszczowi najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy uznania z okazji uzyskania stopnia doktora nauk teologicznych oraz życzenia błogosławieństwa Bożego w dalszej pracy duszpasterskiej i naukowej.

 1. lepiej później niz wcale a wikariusz z naszego miasta młody chłopak który co skończył Seminarium już jest na studiach doktoranckich.

 2. ja go znam!
  Niezły z niego proboszcz!
  Buc nie dość , że nie budował kościoła to rządz się nim jak Pan a wiernych ma w d…
  My też go tam mamt!

 3. Ksiądz Hieronim nie zaniedbuje rozwoju w wymiarze człowieczeństwa jak i wykonywanej specjalności.Kompetencje, prfesjonalzm, wiedza i praktyczne umiejetnosci diszpastrze
  a wymagają ciągłego dokształcania się a ,że nauczanie Jana Pawła II to niewyczerpana kopalnia diamentów , to świetnie ,że do niej sięgnął.
  Wiara chrześcijańska stanowi jedyną wyczerpującą odpowiedź na pytania, jakie życie stawia każemu człowiekowi i każdej sołeczności
  Gdy Bóg jest na I miejscu wówczas wszystko jest na swiom miejscu.Pamiętajmy o tym a Księdzu dr kan zyczymy aby trud słuzby na niwieie Pańskiej przynosił radości i z pracy wśród kudz.

 4. Gratulacje i podziw- o ile wiem , nie jest to już modzy człowiek ale jakże zgolny W śłupcy nie mieliśmy jeszcze księdza doktora .Właśnie wwybudował kościół , dom parafialny , wciąż tworzy się par wokł kościoła , jest kanoninikiem , dziekanek , proboszczem… Szacunek

 5. Serdecznie gratulujemy księdzu proboszczowi uzyskanych tytułów: doktora,kanonika,dziekana i życzymy dalszych sukcesów,błogosławieństwa Bożego,zdrowia,wytrwałości w pracy duszpasterskiej na następne lata.Gratulacje składa rodzina Gołębiowskich(dawni parafianie z Małynia). Miło było po tylu latach zobaczyć księdza i posłuchać podczas sprawowania Mszy Świętej w Łagiewnikach 16.01.2011.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *