Kto z kim powalczy o władzę?

9 lutego, 2010

Przedwyborcze tajemnice
Rok wyborów samorządowych jest zwykle czasem walki o władzę i przetasowań wśród ugrupowań politycznych. Na razie nie wiadomo jeszcze kto stanie do walki o fotel burmistrza. Wszystkie ugrupowania twierdzą, że mają najlepszych kandydatów, ale nie chcą jeszcze ujawniać nazwisk.

BURMISTRZ FAWORYTEM
Michał Pyrzyk- burmistrz Słupcy stoi na czele wszystkich nieoficjalnych rankingów i sondaży. ,,Z głosów, które do mnie docierają, a są to głosy pozytywnie oceniające moją pracę na stanowisku burmistrza wynika, że powinienem kandydować” – mówi burmistrz. Michał Pyrzyk dementuje też jednocześnie, że będzie tworzył własny komitet. ,,Jeżeli dojdzie do mojego startu w wyborach to tylko z listy Komitetu Wyborczego PSL. Ludowcy czekają na akceptację ich list przez partyjne konwencje.

PO PODEJMIE DECYZJE W LUTYM
Platforma Obywatelska także przygotowuje się do startu w wyborach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że lista kandydatów na radnych oraz nazwisko lokalnego polityka, który ma powalczyć o fotel burmistrza są już znane. System wyłaniania kandydatów w PO jest jednak dość skomplikowany i lista czeka jeszcze na akceptację władz lokalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Kandydat PO w poprzednich wyborach, a obecnie wiceburmistrz Słupcy Tomasz Garsztka powiedział, że zdaje sobie sprawę, że wybory się zbliżają, ale na razie nie myśli o swoim w nich udziale.

DWÓCH KANDYDATÓW SOJUSZU
SLD też nie chce mówić o nazwiskach swoich kandydatów na burmistrza. Wiemy tylko jedno, że w tej chwili rozpatrywane są dwa nazwiska osób walczących o władzę w mieście. Kto to? ,,Niestety, jeszcze nie mogę zdradzić. Wszystko powinno się wyjaśnić jeszcze w lutym” – mówi Henryk Janiak z SLD.

MIKOŁAJEWSKI MYŚLI O STARCIE
Mieszkańcy Słupcy wśród polityków, którzy mogą skutecznie powalczyć o fotel burmistrza z Michałem Pyrzykiem widzą po raz kolejny Jerzego Mikołajewskiego. Ten nie chce mówić o swojej współpracy ze słupecką lewicą. ,,Nie mówię, że jest ona niemożliwa, ale z pewnością porozumienie będzie bardzo trudne” – mówi o współpracy z SLD. Jerzy Mikołajewski nie wyklucza startu w wyborach na burmistrza z własnego komitetu wyborczego.

PIS BUDZI SIĘ Z LETARGU
Najmniej aktywny w ostatnich latach był PiS, ale i w tym ugrupowaniu wiele się zmieniło. Od kilku tygodni, przy Placu Parysa w każdy poniedziałek czynne jest biuro partii. ,,Spotykamy się i omawiamy sprawy ważne dla naszego regionu” – mówi radny powiatowy Jan Dąbek. O tym, że aktywność działaczy Prawa i Sprawiedliwości została dostrzeżona świadczy fakt, że Jan Dąbek został wybrany delegatem na Ogólnopolski Kongres PiS, który odbędzie się za trzy tygodnie w Warszawie. Radny powiatowy otrzymał zaufanie od delegatów na Zjazd Regionalny partii. Członkowie PiS-u twierdzą zgodnie, że wystawią kandydata na burmistrza Słupcy, ale na razie nie zdradzają jego nazwiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *